Farby w pędzelkach – idealne na wyjazd !

Farby w pędzelkach to naprawdę fajny gadżet, który sprawdzi się w wielu okolicznościach. Oczywiście nie są one dobrym wyborem do szkoły, do której na pewno lepiej zaopatrzyć się w tradycyjne plakatówki, czy do tworzenia bardzo ambitnych zamierzeń artystycznych. Natomiast podczas wyjazdów wakacyjnych, pikników, czy wypadów nad wodę będą idealne.

farby w pędzelkach

farby na wyjazd

 

Farby nietoksyczne dla dzieci idealne na prezent

Co jest w nich najfajniejsze? To, że ograniczamy do minimum ilość potrzebnych rzeczy. Wrzucamy do torby, plecaka, a nawet większej kieszeni bojówek, garść grubszych pędzli i gotowe! Żadnych pudełek z farbami, a przede wszystkim żadnych pojemników z wodą! Czyli idealny pomysł do wakacyjnego niezbędnika: dużo radości i zastosowań, mało pakowania i oszczędność miejsca.

farba w pędzelku na wakacje

Farbami można malować tradycyjnie na kartkach z bloku, czy innej powierzchni papierowej, ale jeżeli nie mamy nic takiego pod ręką, równie dobrze możemy ozdobić różne spacerowe znaleziska: kamienie, muszelki czy drewienka. Tworząc wakacyjną kolekcję dziwnych stworów, czy pamiątek – prezentów.

malowane kamienie

Pędzelki są dość grube, w strefie którą trzyma się w ręce, co nawet mniejszym dzieciom zapewnia, stabilny uchwyt, ale sama końcówka pędzelka umożliwia rysowanie zarówno grubych jak i cienkich precyzyjnych lini.

rodzaje pędzli

Farbę uzupełniamy ściskając, niezbyt mocno (aby nie wydostał się nadmiar tuszu) pędzel. Nie trzeba robić tego cały czas, farba nie wysycha szybko, więc po jej jednorazowym wyciśnięciu można dość długo malować, szczególnie po gładkich, nie chłonących powierzchniach typu blok. W komplecie są zatyczki jak w pisakach, które chronią przed wyschnięciem i pobrudzeniem.

laurka dla mamy farby w pędzelku

W opakowaniu jest 5 pędzli – trzy podstawowe kolory: czerwony, niebieski i żółty, oraz zielony i czarny.

Zobacz również inne farby, które polecamy TUTAJ

Podobało się? Podziel się z innymi!