Gadżety do zadań specjalnych, czyli jak przegonić szkolną nudę!

one

Przełom jesieni i zimy – listopad, czy grudzień – to taki moment kiedy część dzieci zaczyna być znużona codziennymi szkolnymi obowiązkami. Maluchom szkoła nie wydaje się już tak ekscytujące jak na początku, a starsze dzieci są zmęczone sporą ilością obowiązków. W dodatku wszyscy czekają na Mikołaja i Święta, a tu przecież trzeba się zmobilizować, bo półrocze tuż, tuż…

gadżety szkolne

Macie jakieś sprawdzone sposoby na zachęcenie dzieci do pracy?! U mnie dobrze działają w takiej sytuacji nowe przybory szkolne. I nie chodzi tu oczywiście o to, aby wymieniać wszystkie przybory po trzech miesiącach nauki… Chodzi raczej o pojedynczy drobiazg – ciekawy gadżet, który choć trochę uprzyjemni codzienne obowiązki.

tablica

Kiedy na coś takiego trafiam w sklepie, kupuję na zapas, a potem przy okazji świetnie napisanego sprawdzianu, ocenionego na 6 referatu lub wręcz odwrotnie – nagłego spadku formy, jest jak znalazł 🙂

przybory szkolne

Co to może być? Tak naprawdę cokolwiek, byle różniło się od na codzień używanych spowszedniałych już przyborów. A zaskakiwać może na różne sposoby… Kolorem, kształtem, czy łączeniem kilku funkcji (przydatny trik „ileś-tam w jednym”).

temperówka

kolorowa temperówka

Na przykład temperówka-gumka na pewno spodoba się maluchom oraz tym wszystkim, którzy nie lubią nosić ze sobą wielu przyborów. Linijka, którą można bezkarnie wyginać to „strzał w dziesiątkę” jeśli chodzi o większość chłopców. Tym bardziej, że to im najczęściej zdarza się „zupełnie przypadkiem” złamać pięć linijek pod rząd 😉 Choć biorąc pod uwagę oryginalność i młodzieżowe kolory flexi-linijka może zainteresować też dziewczynki.

kolorowe linijki

Przy starszych uczniach szkoły podstawowej czy gimnazjum, można postawić też na cały elastyczny zestaw geometryczny, wtedy do dyspozycji oprócz linijki będziemy mieli również kątomierz i ekierkę.

elastyczny zestaw geometryczny

Z kolei wymazywalny pisak zakreślacz, to propozycja dla małych i dużych. Na pewno spodoba się każdemu – zarówno w podstawówce jak i w liceum, czy nawet na studiach – kto musi podkreślić coś w zeszycie lub książce tak, aby po zrobieniu notatki, czy nauczeniu się, nie pozostawić śladu.

zakreślacz wymazywalny

A to tylko niektóre z przyrządów szkolnych, które mogą uprzyjemnić codzienne zadania naukowe. Przy najbliższej okazji podrzucę Wam kolejną garść propozycji.

niezbędnik szkolny

 

Felicja

Podobało się? Podziel się z innymi!