Kolorowe liście z bibuły

30 minut
one

Jesień jeszcze trwa, a my wciąż mamy mnóstwo pomysłów jak twórczo wykorzystać tematykę z nią związaną. Pokazywałam już przeróżne sposoby na wykorzystanie kolorowych liści z drzew, jednak dziś przedstawię Wam pomysł na to z czego sami możemy zrobić liście, jak już tych z drzew zabraknie. Dlatego dzisiaj zabawimy się twórczo z bibułą!

 

Będzie nam potrzebne:

  • kolorowa bibuła
  • nożyczki kreatywne
  • klej
  • ołówek

 

1. Tym razem naszą twórczą zabawę zaczynamy od rysunku na bibule. Wybieramy kolory w jakich chcemy, aby były nasze liście i możemy zaczynać. Szkicujemy dowolne kształty: trójkąty, trapezy, te przypominające chmury i wiele, wiele innych. Im więcej różnych form tym większa różnorodność naszych liści już po złożeniu i sklejeniu. Pamiętajcie jednak, aby wszystkie kształty były w miarę symetryczne.

 

2. Przygotowany szkic wycinamy nożyczkami. Mogą to być zwykłe, proste nożyczki lub te kreatywne z różnymi rodzajami końcówek. Drugi wariant jest taki, że możemy od razu przejść do wycinania różnych form pomijając samo szkicowanie. 

 

3. Wycięte formy składamy w harmonijkę. Im więcej zagnieceń tym później ciekawszy efekt.

 

4. Następnie wszystkie nasze harmonijki składamy na pół dłuższą podstawą do środka i sklejamy ze sobą.

 

5. Na koniec wystarczy nasze jesienne liście rozłożyć i przymocować np. na oknie. Dzięki temu do naszych domów wpadnie jeszcze trochę kolorowego światła.

 

Kto chce okleić całe okno w bibułkowe liście? ?

 

Basia