Lśniące tatuaże – jeszcze czas zaszaleć!

Wakacje to czas swobody i eksperymentów, to też moment kiedy małe damy mogą trochę poszaleć z wizerunkiem. Dopóki jeszcze przez chwilę nie trzeba chodzić do szkoły – swoją drogą, wakacje znowu mijają błyskawicznie, prawda? – nie trzeba zawsze wyglądać porządnie, grzecznie i schludnie.

wakacyjne tatuaże

W wakacyjnej szafie często królują szalone sukienki, krótkie wystrzępione spodenki, odkrywające brzuch bluzeczki. Na główkach pojawiają się kolorowe warkoczyki, a na paznokciach – jeśli mama pozwoli – iskrzy się lakier, nierzadko wszystkimi kolorami tęczy… I choć na codzień taki wizerunek może kogoś razić, to przecież wakacje są czasem wolności, kiedy na pewne sprawy patrzymy z przymróżeniem oka.

Do tych wakacyjnych szaleństw można też dodać kolorowe, brokatowe tatuaże!

długopisy do tatuażu

W zestawie znajdziemy:

  • 6 brokatowymi pisaków
  • arkusik naklejek – szablonów

Aby wykonać tatuaż wystarczy przykleić do ręki wzór i wypełnić go tuszem z pisaka, naklejkę odklejamy (warto kilka sekund odczekać albo podmuchać aby wzór wysechł) i gotowe!

brokatowe tatuaże dla dzieci

U nas prawdę powiedziawszy, naklejki szybko poszły w zapomnienie (a raczej pojawiły się na paznokciach) i powstał mały salon tatuażu autorskiego, nastawiony na większe oraz mniej subtelne 😉 formy niż w zestawie i różne brokatowe napisy. Wykorzystany został nawet szablon do malowania ścian dołączony do którejś z wakacyjnych gazet wnętrzarskich…

tatuaż papuga

W zabawie brały udział głównie dziewczynki, bo i do nich – biorąc pod uwagę „brokatowość”, kolory i wzory – adresowany jest zestaw. Ale za chwilę okazało się, że i młodsi chłopcy przymkną oko na błysk, na końcu (powiem Wam w sekrecie) do zabawy przyłączyli się nawet Ci nastoletni, bazując na kolorze granatowym i srebrnym. Potem okazało się, że najzabawniej jest zrobić tatuaże mamie, cioci, czy tacie i zabawa rozkręciła się na całego.

tatuaże dla dzieci

Pisaki nie są może bardzo precyzyjne, ale w zupełności wystarczają do wesołej zabawy. Ważne aby pisaków nie stosować na posmarowaną kremem, spoconą albo mokrą skórę gdyż wzór szybko spłynie.

zmywalne tatuaże dla dzieci

Jeśli chodzi o zmywanie, to nie ma większego problemu. Jedno umycie wodą z mydłem wystarczyło na tyle, aby wzór stał się bardzo blady. My nie mieliśmy konieczności szybkiego pozbycia się wzorów, bo przecież wakacje… Ale wszystkim po normalnym umyciu wieczorem pod prysznicem wzory wyblakły i prawie zniknęłyby samoczynnie na drugi dzień, gdyby po południu dzieciaki nie przypomniały sobie, że przecież mają pisaki do tatuaży… 😉

wakacyjne brokatowe tatuaże

Tatuaże sprawdzą się również podczas urodzin, czy karnawału. Wzorniki i pisaki można też wykorzystać do zdobienia papierowych prac plastycznych.

Pisaków nie należy stosować w okolicach oczu, czy ust, my w ogóle omijaliśmy twarz.

pisaki do tatuaży

 

Felicja