Malowanie dmuchaniem

ok. 20 minut
one

Dziś pokażę, jak w łatwy sposób można bawić się farbami. To świetna okazja dla najmłodszych, by poeksperymentować z łączeniem kolorów i różnymi efektami. W zależności od chęci można postawić włosy dęba, zrobić rozczochrane albo nawet… tęczowego irokeza. Wszystko zależy od Was. Zapraszam do zrobienia dmuchanych, kolorowych fryzur.

 

Czego potrzebujemy?

  • kartki do pasteli lub akwareli (chodzi o to, żeby była grubsza i w odpowiedni sposób chłonęła wodę)
  • markera permanentnego
  • farb plakatowych w słoiczkach lub innych farb wodnych
  • słomki do napojów
  • grubszego pędzla 
  • pojemnika z czystą wodą
  • palety

 

Jak zabrać się do dzieła?

Etap 1:

Jeśli nie chcemy pobrudzić blatu roboczego, dobrze najpierw zabezpieczyć go starą gazetą. Im mniejsi uczestnicy zabawy, tym lepiej należy się zabezpieczyć 😉 Dzisiejsze zadanie ma w sobie trochę przypadku i brudzącego potencjału.
Następnie bierzemy kartkę. Dobrze sprawdzi się trochę większa niż zwykłe A4, ale i taka w razie czego może być.

Na kartce rysujemy buzię i ewentualnie górną część sylwetki. Do tego używamy markera. Najlepiej wcześniej upewnić się na osobnej kartce, że na pewno jest wodoodporny. Ważne też, by zostawić dużo miejsca na fryzurę.

 

Etap 2:

Farbę, której chcemy użyć rozrabiamy na palecie z dużą ilością wody i pędzlem nakładamy na kartkę tak, by powstała plama farby. Szybko, by woda się nie wchłonęła (jeśli mamy dobry papier o którym mówiłam na początku, nie trzeba się aż tak spieszyć) bierzemy słomkę i dmuchając przez nią, rozprowadzamy farbę.

Kolory można mieszać na palecie, albo już na papierze, pozwalając im łączyć się podczas dmuchania. Wystarczy na jeden rozprowadzony kolor nałożyć kolejny.

Powtarzamy nakładanie farby i dmuchanie tak długo, aż fryzura będzie gotowa.

 

Agata