My Style – zestaw do tworzenia biżuterii AMOS SD10P6-MSB

Tym razem coś zdecydowanie dla dziewczynek! Oczywiście gdyby jakiś chłopiec chciał zaszaleć, to dlaczego nie! Obstawiam jednak, że zestaw spodoba się głównie małym księżniczkom.

Pomysłowość tego zestawu polega na tym, że nie wystarczy nawlekać koralików na nitkę, czy łączyć gotowych elementów. Aby stworzyć biżuterię trzeba najpierw własnoręcznie wykonać – będące tu elementem głównym – witrażyki. Malujemy je za pomocą dołączonych do zestawu, znanych wielu dzieciom farb GLASS DECO.

Moim zdaniem, najlepiej pracę podzielić na dwa dni, w jednym starannie malujemy witrażowe elementy, w drugim łączymy je z koralikami. Aby wykonać witraż należy obszar wewnątrz wzoru wypełnić dokładnie farbami. Aplikacja jest prosta, a farby można mieszać lub nakładać warstwowo. Następnie pomalowane elementy najlepiej odłożyć na równą powierzchnię i pozostawić do wyschnięcia, co zajmie mniej więcej osiem godzin. Aby nie uszkodzić wzoru lepiej go w międzyczasie nie dotykać. Należy też pamiętać, że grube warstwy farby mogą wymagać dłuższego schnięcia. 

Gdyby po wyschnięciu efekt nie był zadowalający, można odkleić witraż i namalować go jeszcze raz. Możliwe jest też łączenie farb witrażowych z innymi produktami np. klejem z brokatem, czy brokatem sypkim, można też wykorzystać dostępne osobno samoprzylepne diamenciki itp. 

Co znajdziemy w pudełku? Zestaw zawiera sześć kolorowych farb witrażowych (w tym takie z brokatem), 300 kolorowych, przeźroczystych koralików, żyłkę oraz sześć dużych i 12 małych witrażyków ze złotym konturem.

Aby zrobić naszyjnik lub bransoletkę należy nawlec koraliki na żyłkę, a pomiędzy nie wkomponować mniejszy lub większy gotowy i wyschnięty witraż. Leniuszki mogą też wykorzystać niepomalowane witrażyki, ale odbiorą sobie sporo zabawy 😉

Urokliwych witrażowych elementów jest zresztą naprawdę sporo, znajdziecie pośród nich zwierzątka, serduszka, kwiatki i wiele innych wzorów. Można je wykorzystać nie tylko do tworzenia biżuterii, ale też w innych celach dekoracyjnych.

Zestaw My Style SD10P6-MSB – szczegóły:

  • Zestaw znajduje się w zafoliowanym tekturowym pudełku, bardzo dobrze nadającym się na prezent.
  • Pudełko zawiera: 6 witraży większych i 12 mini witrażyków, 300 koralików, żyłkę oraz 6 kolorów farb o pojemności 10,5 ml. 
  • Produkt jest zgodny z wymaganiami z normą CE i z wymaganiami ACM Institute INC. USA
  • Przewidziany wiek 3+.

W przypadku zabrudzenia ubrań najlepiej umyć je ręcznie w ciepłej wodzie z mydłem. Jeśli zostaną nam farbki, można je wykorzystać do dekoracji szkła, porcelany, luster, płytek ceramicznych i tworzyw sztucznych .

 

Felicja