Auta

30 minut
two

Większość chłopców i sporo dziewczynek ma swoje kolekcje samochodów. A każdy posiadacz takiej kolekcji ma pewnie swoje ulubione modele, zna ich nazwy i marki. Jeśli należycie do tej grupy miłośników motoryzacji, pewnie marzyliście kiedyś o zaprojektowaniu własnego auta. Zastanawialiście się już, jaki będzie miał kolor? Czy na karoserii będą jakieś wzory, czy też będzie gładka? I gdzie będzie jeździł Wasz samochód? Po torze wyścigowym, po dżungli, a może będzie pierwszym samochodem w kosmosie? Wszystko jest możliwe!

Potrzebujemy:

  • rolki (lub paru) po papierze toaletowym
  • czterech nakrętek po napojach (czterech na każdy planowany samochód)
  • farby, woda i pędzle
  • kleju uniwersalnego
  • nożyczek
  • ołówka

Jak zabrać się do dzieła?

Etap I:

Rysujemy na rolce spory prostokąt, a następnie dzielimy go na pół, a jedną z powstałych połówek jeszcze na dwie części (jak na zdjęciu). Następnie przecinamy rolkę wzdłuż podłużnych boków, oraz wycinamy środkową część rysunku. Zewnętrzne zaginamy na zewnątrz [zdjęcie 5249]. W ten sposób powstaje główna część samochodu, oraz przednia szyba.

 

Etap II:

Malujemy model.

Jeśli do malowania szyby użyjemy trzech kolorów: jasnoniebieskiego, ciemnego niebieskiego i białego, uda nam się uzyskać efekt szkła.

Samochód można pomalować na dowolne kolory. Warto pamiętać o zderzaku, czy oznaczeniach na bokach. A może ktoś namaluje płomienie?

 

Etap III:

Przed przejściem do tego etapu, trzeba odczekać, aż farba wyschnie. Później przyklejamy po bokach nakrętki. Najpierw z jednej strony, a kiedy klej zwiąże, można odwrócić auto i przykleić kolejne z drugiej strony.

Bardziej ambitni majsterkowicze mogą poeksperymentować z kręcącymi się kołami. Mogę się wtedy przydać patyczki do szaszłyków i pinezki 😉

Teraz wystarczy poczekać, aż klej wyschnie i gotowe! 

Jeśli zrobimy kilka samochodów, można urządzić wyścigi. A może następnym razem powinnam opisać, jak zrobić tor samochodowy?!

 

Agata