27 stycznia 2020

Bałwanek z recyklingu

25 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Nie ma chyba dziecka, które w zimie nie czekałoby na śnieg, a tym samym na śnieżne zabawy, do których należy m.in. lepienie pierwszego bałwana. My, chcąc przyśpieszyć oczekiwanie na pierwszy śnieg postanowiliśmy stworzyć własną, kreatywną wersję bałwanka. Zapraszamy do zabawy!

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

zabawę zaczynamy od pomalowania rolki na biały kolor farbką plakatową Fiorello, która idealnie pokryje jej brązowy odcień.

Etap 2

Po wyschnięciu farby zabieramy się za upiększenie bałwana, które rozpoczynamy od przyklejenia mu ruchomych oczek. Następnie przyczepiamy mu nosek, który wykonamy z pomarańczowego pompona. Usta natomiast pomalujemy mu czarną, miękką kredką, Fiorello Super Soft.

Etap 3

Kolejnym krokiem są guziki, które przyklejamy do bałwanka wykorzystując grubą warstwę kleju Amos, w sztyfcie.

Etap 4

Pamiętajmy, że bałwankowi powinno być ciepło, dlatego zwykle zawieszamy na nim szalik i nakładamy mu na głowę garnek. My jednak postanowiliśmy zrobić bałwankowi ocieplające nauszniki. Aby je wykonać na początek skróciliśmy nożyczkami długość drucika i od wewnętrznej strony zamocowaliśmy go taśmą klejącą. Następnie przykleiliśmy do niego, po zewnętrznej stronie rolki, dwa, puszyste, zielone pompony.

Etap 5

Kolejnym etapem jest wspomniany wyżej szaliczek, który wykonaliśmy ze ściereczki kuchennej wycinając pasek o grubości około 1 cm, który owinęliśmy wokół szyi bałwanka. Oczywiście poprzedzamy to nałożeniem solidnej warstwy kleju.

Ta praca pozwoli pobawić się zimowo, kiedy za oknem brak białego puchu, a dodatkowo pomoże w rozwoju sensorycznym: różnorodne struktury użytych materiałów, ich rozmiar, kolor, twardość, giętkość, lepkość – to cechy, na które warto zwracać uwagę dziecka, bo dzięki takiej zabawie nie tylko rozwinie sprawność manualną i językową, ale też będzie bardziej wrażliwe na otaczający je świat.

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon