Bańkowa abstrakcja

25 minut
one

Temperatura szybko rośnie i już niedługo większość czasu wolnego będziemy spędzać na świeżym powietrzu. Dlatego moja dzisiejsza propozycja to właśnie zabawa… ogrodowa! Myśleliście kiedyś o stworzeniu abstrakcyjnego malunku przy pomocy baniek mydlanych? To może pora pomyśleć 😉 Ponieważ, nie ukrywajmy, wszyscy uwielbiamy tańczące na powietrzu, kolorowe bańki! Bawią wszystkich, małych i dużych. A po zmieszaniu płynu z kolorowymi barwnikami będą dodatkowo zostawiać na papierze kolorowe ślady.

bańkowy happening

Można też narysować na kartce tarczę i urządzić konkurs na trafianie bańkami do celu! Jestem pewna, że każdy będzie chciał spróbować.

Przypominam jeszcze, że proponowane dziś zabawy są przeznaczone do realizacji na dworze. Kolorowa abstrakcja będzie piękna na papierze, a nie na ścianach pokoju ☺

blok techniczny grand

Potrzebujemy:

  • kartki papieru, trochę większy rozmiar, na przykład A4
  • płynu do baniek mydlanych
  • farb wodnych
  • kilku szklanek
  • pędzli

malowane szklanki

 

Jak zabrać się do dzieła?

Etap I: Rozlewamy płyn do szklanek i dodajemy stopniowo farb. Można zrobić próbę, czy roztwór już barwi i w razie potrzeby dodać jeszcze trochę. Nie należy przesadzać 😉

Zaczęłam od trzech kolorów podstawowych: żółtego, czerwonego i niebieskiego, żeby później wymieszać je odpowiednio z czerwonym, niebieskim i żółtym, by zrobić kolejne kolory. Można też kupić (lub zrobić z płynu do mycia naczyń) więcej płynu i od razu mieć wszystkie kolory.

zabawa w malowanie szklanek

Etap II: Robimy bańki mydlane z zabarwionego płynu i dmuchamy nimi na kartkę papieru. Rozbryzgi będą tworzyć kolorową abstrakcję.

bańki mydlane

Etap III: Jeśli chcemy, można teraz zrobić nowe kolory. Jeśli dodamy do żółtego czerwony, otrzymamy pomarańcz. Czerwony i niebieski dadzą fioletowy, a niebieski i żółty – zielony.

nietypowe techniki

Etap IV: Można kończyć bańkowy malunek z nowymi kolorami. Gotowe!

kolorowe kropeczki

 

Agata