Biedronki, biedroneczki!

1 godzina
two

Czasami może zdarzyć się, że wpadnie do nas z niezapowiedzianą wizytą specjalny gość. Czasem jest to mucha, czasem jakiś ślimak albo pajączek, a czasem biedronka! Będąc dzieckiem niejednokrotnie chciałam taką biedronkę zatrzymać i udomowić. Jak kota albo psa. Ale niestety biedronki szybko znikają, zapewne aby wpaść w odwiedziny do kolejnego domu sąsiada lub sąsiadki. Co biedronki w sobie mają, że dzieci tak bardzo je uwielbiają? Może to właśnie kropki?

domowa hodowla biedronek

Każdego fana kropek zapraszam do stworzenia własnej rodzinki biedronek, które będą mogły zamieszkać u nas w domu na stałe. Może na ścianie, lodówce, szafce lub oknie. Sami wybierzcie. ?

Co potrzebujemy:

  • przeźroczyste, akrylowe lub szklane kamienie ozdobne
  • kolorowy papier – czerwony
  • czarny flamaster lub marker
  • klej w sztyfcie lub w płynie
  • Ciasto – Plasto
  • ołówek
  • nożyczki

Etap 1. Zaczynamy od szkicu. Przykładając do czerwonej kartki przeźroczyste kamienie, odrysowujemy ołówkiem kształt naszej biedronki. Każdy kamyk jest trochę innej wielkości, dlatego używam ich zamiast np. cyrkla. 

odrysowywanie kółek

Etap 2. Odrysowane kółka wycinamy. Po wycięciu możemy przyłożyć od spodu do naszych kamieni. Jeśli kółka będą jeszcze za duże możemy przyciąć je tak, aby potem zbytnio nie odstawały.

wycinanie czerwonych kółek

Etap 3. Czas na czarny flamaster. Na czerwonych, wyciętych kółkach rysujemy kształt biedronki pamiętając oczywiście o kropkach. ?

małe biedroneczki

Etap 4. Tak przygotowane papierowe biedronki przyklejamy od spodu do przeźroczystych kamieni. Możemy użyć kleju w sztyfcie lub płynnego najlepiej przeźroczystego. Nie trzeba smarować całej powierzchni, a tylko sam środek. To wystarczy, aby kartka dobrze trzymała się do szklanego podłoża. Po przyklejeniu już możemy zauważyć piękny, wypukły efekt jaki dają nam szklane kamienie. Nasza biedronka już nie jest płaska! ?

papierowe biedronki

wypukłe biedronki

Etap 5. Zostały nam jeszcze oczy. Ja postanowiłam zrobić je z Ciasto Plasto. Biały kolor wybrałam fluorescencyjny, więc moje biedronki będą świecić w ciemności. ? Przyklejam kolejno biały potem czarny tworząc oczka tak jak zostało to przedstawione na zdjęciu. Jeśli masa nie będzie chciała dobrze trzymać się na kamieniu, wystarczy dodać trochę kleju.

zabawa z cisto-plasto

biedronki

Rodzina biedronek gotowa. Teraz mogą się zaszyć, gdzie tylko chcecie. A jeśli na spód dodacie masę klejącą, będą mogły również odpocząć na ścianie, oknie lub lodówce. ?

rodzina biedronek

ozdobne biedroneczki

 

Basia