21 grudnia 2018

Choinka z drewnianych patyczków

ponad 1 godzina Poziom trudności: 2/5
2 1 vote
Ocena publikacji

Czy u Was też pada śnieg? U mnie zdążyło już trochę napruszyć. Przyszła zima i…coraz bliżej święta! Trzeba zacząć tworzyć zimowe i świąteczne dekoracje! Czy Wy także czekaliście jak ja na ten moment. Dzisiaj zapraszam Was na zimową twórczość z drewnianą choinką w roli głównej. Bierzemy ciepłą herbatę, kakao, ciacho i zaczynamy! 

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Skoro robimy drewnianą choinkę to potrzebujemy zestaw drewnianych patyczków. Można wykorzystać np. te po lodach. Moje są dokładnie takiej wielkości. ? Nasze drzewko jest oczywiście zielone, dlatego naszym pierwszym krokiem będzie pomalowanie na zielono wszystkich patyczków.

Etap 2

Kto lubi układanki? Naszą choinkę musimy w końcu złożyć, żeby zaczęła choć trochę przypominać świąteczne drzewko. W tym celu tworzymy z trzech patyczków trójkąt i końce sklejamy ze sobą. Jeden patyczek jako pień i podstawa drzewka przyklejamy od spodu.

Etap 3

Trzy kolejne patyczki układamy w poprzek tak, jak zostało to pokazane na zdjęciu i wyznaczamy miejsca gdzie musimy je skrócić. Jeśli macie cienkie patyczki jak ja, możecie wykonać cięcie nożykiem tapicerskim. Inna opcja to piłka do drewna. Oczywiście ten krok wykonują wyłącznie dorośli! Przycięte patyczki układamy i przyklejamy na drzewku. 

Etap 4

Drzewko gotowe. A teraz czas na ozdabianie. Łańcuch wykonałam z jutowego sznureczka. Może być oczywiście inny, nie ma szczególnych wymagań. Wyznaczamy odpowiednie długości, ucinamy i przyklejamy. Taki sznurek możemy zostawić jak jest lub dodać mu trochę blasku za pomocą brokatu w kleju. Ja wybrałam drugą opcję, na bogato. ?

Etap 5

Nie może zabraknąć również bombek. Na szczęście mam przy sobie piękne, kolorowe i w dodatku samoprzylepne koraliki, które natychmiast wykorzystuję do upiększenia mojej choinki. Na samym czubku drzewka musimy również umieścić gwiazdę. Tę tworzę z CiastoPlasto, a po zaschnięciu przyklejam na odpowiednie miejsce.

Etap 6

Na koniec możemy wykonać pętelkę ze sznurka i przykleić do drzewka, dzięki temu stworzymy świąteczną zawieszkę na ścianę, okno, lustro… choinkę? ?

Nasza drewniana choinka z patyczków jest już gotowa!

Zobacz również

 

Po inne świąteczne inspiracje zapraszam Cię TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon