Skoro święta, to i wyczekane prezenty. A skoro prezenty… to też ich pakowanie. To, co dla niektórych jest przykrym obowiązkiem, łatwo może zmienić się w dobrą zabawę. Wystarczy trochę inwencji i chęci zrobienia przyjemności komuś bliskiemu. Jeśli brakuje Wam własnych pomysłów: możecie skorzystać z jednego z moich poprzednich lub tego: pudełka – choinki. W mniejszej wersji można powiesić go na drzewku, by trochę urozmaicić szukanie prezentów.
Potrzebujemy:
- kartki z bloku do akwareli lub pasteli
- farb akwarelowych Maries
- brokaty sypkie Fiorello
- kleju uniwersalny Amos
- nożyczek Fiorello
- ołówka Grand
- linijki i ekierki Fiorello
- ozdobnej wstążki
Etap 1
Od razu zaznaczę, że w poniższej wersji pudełko nie będzie zbyt duże. Zmieszczą się do niego pewnie słodycze, mniejsze prezenty lub biżuteria. Jeśli zależy nam na większym rozmiarze najłatwiej będzie kupić odpowiednio duży karton lub zrobić poszczególne elementy pudełka na osobnych kartkach i później je skleić.
Na samym środku kartki rysujemy kwadrat. Mój ma boki o długości 5 cm. Do każdego z boków dorysowujemy trójkąt o wysokości mniej więcej dwa razy dłuższej niż bok kwadratu. Znowu – u mnie to 9 cm. Raz, że taka wielkość mieści się na kartce. Dwa, że 9 łatwo podzielić na 3, by narysować gałęzie choinkom. Każda z czterech choinek powinna być w miarę taka sama.
Etap 2
Gotowy szkic trzeba wyciąć, następnie całość malujemy. Oczywiście, choinka nie musi być wcale zielona, a jeśli nawet, to dodajcie domieszki innych kolorów by przełamać monotonię. Skoro mamy papier do akwareli, można pobawić się przy okazji różnymi efektami ze sporą ilością wody. Po wszystkim trzeba dać choince wyschnąć.
Etap 3
Wybieramy dwa przeciwległe boki i robimy na ich szczytach dziurki. Można zrobić je nożyczkami lub wspomóc się dziurkaczem do papieru.
Odwracamy pudełko lewą stroną do góry i zaginamy choinki do środka od linijki. Później przekręcamy je na drugą stronę i odginamy wystające poza trójkąt gałęzie do góry.
Teraz na prawej (czyli wciąż tej samej) stronie robimy kropki klejem uniwersalnym i posypujemy je brokatami. Jeśli mamy brokaty w żelu, można ich użyć zamiennie.
Etap 4
Kiedy klej wyschnie, zdmuchujemy nadmiar brokatu i sklejamy ze sobą trzy boki pudełka: jedno z dziurką u góry z dwoma bez dziurki. Ostatni wolny bok koniecznie musi mieć otwór u góry.
Na koniec wkładamy do środka prezent, przeciągamy wstążeczkę przez oba otwory i związujemy w kokardę – przy okazji zamykając pudełko. Gotowe!
Propozycję zabawy przygotowała Agata