14 lipca 2018

Indiańska zabawka

40 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Znacie może książki o Winnetou? W dzieciństwie przeczytałam je wszystkie… a później moją wyobraźnią na długo zawładnęli Indianie. Jeśli Wy również macie słabość do bohaterów Karola Maya, albo po prostu lubicie bawić się w Indian, dzisiejszy tekst jest dla Was. Opowiem w nim, jak zrobić indiańską zabawkę składającą się z paletki i dwóch kulek/piłeczek. Gotową kręci się w rękach, a piłeczki uderzają o dwie strony paletki. A więc do dzieła!

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Lepimy dwie kulki wielkości orzechów włoskich. Następnie bierzemy sznurek, odcinamy dwa kawałki i wiążemy na ich końcach supełki. Do kulki wciskamy koniec sznurka. Na zasadzie jeden sznurek – jedna kulka. Później odstawiamy kulki do zaschnięcia.

Etap 2

Na tekturze rysujemy dwa takie same kółka i je wycinamy. Jedno z nich kładziemy na blacie i smarujemy klejem. Kulki ze sznureczkami układamy w taki sposób, jak na zdjęciu. Końce sznurka powinny być przyklejone na przeciwległych stronach koła. Z kolei długość sznurka z kulką poza kołem nie powinna być dłuższa niż średnica koła. Dla przykładu u mnie Szurek ma długość 10 cm, a średnica 14 cm.

Wszystko można pokryć dodatkową warstwą kleju. Kiedy całość będzie gotowa, przykrywamy ją drugą tekturką, przygniatamy czymś ciężkim i odstawiamy do wyschnięcia.

Etap 3

Kiedy klej wyschnie, można przystąpić do malowania. Nie muszę chyba wspominać, że w tym punkcie można dać się ponieść wyobraźni?

Etap 4

Pozwalamy farbie obeschnąć i na osobnej kartce rysujemy kilka piórek. Następnie je wycinamy i przyklejamy do już suchej głównej części zabawki. Jeśli między dwoma kawałkami tekturek jest szpara, jak u mnie, można wcisnąć do niej klej oraz piórka. W ten sposób przykleimy je tak, że nie będzie widać łączenia.

Gotowe! Teraz czas na zabawę.

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 1 godzina (+ czas wysychania farby, kleju oraz masy plastycznej) Poziom trudności: 4/5
27 listopada 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon