5 lutego 2020

Karmnik dla ptaków – witraż

40 minut Poziom trudności: 3/5
1 1 vote
Ocena publikacji

Zimą, gdy mrozy doskwierają, a przyroda i z nią owady zapadają w sen, należy pamiętać o ptakach dla których zdobywanie pokarmu jest niezwykle trudne. Dlatego prezentujemy dzisiaj nie tylko element dekoracyjny – witraż, ale także przypominajkę, która zawieszona na oknie będzie informować najmłodszych o dokarmianiu zwierząt  w okresie zimowym.

Co będzie potrzebne:

Etap 1

Patyczki laryngologiczne sklejamy ze sobą tak by powstał kształt domku – karmnika. Przyda się do tego mocniejszy klej, np. biały introligatorski, który po zaschnięciu jest przezroczysty.

Etap 2

Tylną część karmnika wyklejamy niebieską bibułą gładką; to świetny materiał do tworzenia witraży. Warto do niej stosować dobry klej w sztyfcie, który nie zostawi mokrych śladów i nie odbarwi delikatnego papieru.

Etap 3

Z ciemnego papieru wycinamy cztery kółka: dwa mniejsze (na główki) i dwa większe (ciało naszych ptaków). Z białego papieru przygotowujemy kółka na skrzydełka: po jednym dla każdego ptaszka.

Etap 4

Większe czarne kółka składamy na pół i doklejamy do nich główki. dodajemy białe skrzydełka (również gięte w pół), dziób oraz oczka, a potem ptaszki przyklejamy do naszej bibuły. Na daszku karmnika przyklejamy watę – z powodzeniem będzie udawać śnieg.

I gotowe! Nasz karmnik – witraż może dumnie zawisnąć na oknie i przypominać najmłodszym, jak ważne jest dokarmianie ptaków w sezonie zimowym.

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon