Księżycowa noc

45 minut plus czas schnięcia
two

Jeśli tylko trochę się postaracie, to będziecie mogli podziwiać księżycową noc w dzień. A jak to zrobić? Wystarczy parę nieskomplikowanych materiałów oraz narzędzi i oczywiście wyobraźni. Kto chciałby spróbować swoich sił, to zapraszam do poniższego tutorialu. Można włączyć w tle piosenkę o takim samym tytule pochodzącą oczywiście z bajki Pocahontas. Zapraszam!

Księżycowa NOC

Co będzie nam potrzebne:

  • farbki witrażowe kryjące
  • folia
  • biała kartka o dość wysokiej gramaturze
  • nożyczki i klej
  • ołówek
  • sznurek lub nitka
  • dziurkacz
Księżycowa NOC

1. Zaczynamy od szkicu. Na białej, sztywnej kartce rysujemy kontury księżyca. Jeżeli nie macie wprawnej ręki, możecie wspomóc się cyrklem. Na drugiej kartce szkicujemy gwiazdkę.

Księżycowa NOC

2. Na nasze skończone prace przyklejamy folie. Można do tego użyć zwykłego kleju w sztyfcie.

Księżycowa NOC

Księżycowa noc w dzień! Wystarczy parę nieskomplikowanych materiałów oraz narzędzi i oczywiście wyobraźni.

3. Sięgamy teraz po czarną farbę konturową z zestawu farb witrażowych i odrysowujemy wcześniej narysowane ołówkiem linie. Pamiętajcie również o zamkniętym oku oraz uśmiechu. Prace odkładamy do wyschnięcia.

Księżycowa NOC

4. Kiedy farba konturowa wyschła, przechodzimy do kolejnego kroku, którym jest wycięcie wszystkich elementów. Pamiętajcie, że wycinamy zarówno folię jak i przyklejony do niej papier. Jest to bowiem nasza podkładka dzięki której księżyc nie będzie nam się wyginał po nałożeniu większej ilości farby. Po wycięciu, w górnych częściach księżyca i gwiazdki robimy dziurki za pomocą dziurkacza.

Księżycowa NOC
Księżycowa NOC

5. Teraz czas na wypełnienie kolorem. Może to być czasochłonne ze względu na wielkość księżyca, ale nie poddawajcie się tak szybko. 😉 Jeśli chcecie, możecie dodać też więcej kolorów.

Księżycowa NOC

6. Na koniec zostaje nam przymocowanie gwiazdki do księżyca za pomocą nitki oraz dodanie sznureczka do powieszenia całości i gotowe.

Księżycowa NOC

Teraz możecie całość powiesić np. na lampie (tak aby nie stykała się z nagrzewającymi się elementami) lub ścianie i podziwiać w dzień księżycową noc. 😊 A jeżeli tego będzie Wam mało, to możecie zrobić sobie własny „zmieniacz” dnia i nocy!

Księżycowa NOC

Basia