13 czerwca 2017

Laurka 3D na Dzień Ojca

40 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Kto nigdy nie robił laurki? No właśnie, każdy robił. Wiele razy… Temat jest już tak „oklepany”, że ciężko jest coś nowego wymyślić. A jednak, kropla kreatywności potrafi sprawić, że stary pomysł zyska nowe oblicze. Niedługo będziemy świętować Dzień Ojca, więc nowe pomysły na pewno się przydadzą. Zresztą na zakończenie roku szkolnego, również można obdarować nią wychowawczynię, czy innych – szczególnie lubianych – nauczycieli.

Czego potrzebujemy?

Etap I

Wybierz kartkę na okładkę i złóż ją na pół. Możesz od razu ozdobić stronę tytułową, później może to być troszkę trudniejsze.

Etap II

Dobierz do tego kolory papieru na obrazek 3D w środku laurki. Również je zegnij, tak jak wcześniej okładkę. To potrzebne, żeby obrazek ładnie się składał przy zamykaniu. Jeśli chcesz zrobić wzór symetryczny, wystarczy narysować ołówkiem jego połowę na złożonej kartce i wyciąć (jak na zdjęciu).

Pamiętaj tylko o „łapkach”, które przykleisz do wnętrza okładki. Masz pomysł na inny wzór, niż serduszko? Najlepiej będzie wyciąć go wcześniej na innej kartce i sprawdzić na sucho, bez przylepiania, czy będzie działać. Ważne, żeby obie łapki były w tej samej odległości od linii zgięcia.

Jeśli wzór jest już wycięty, ścieramy ołówkowe linie i ozdabiamy wzór, jak tylko chcemy. Można przygotować po parę trójwymiarowych obrazków do jednej laurki.

Etap III

Upewnij się koniecznie, czy kleje i brokaty, użyte do ozdabiania wyschły, byłoby przykro popsuć pracę przed samym końcem. Teraz zostaje tylko zgiąć łapki do przyklejenia obrazka w przeciwną stronę, niż zgina się cały wzór. Trzeba pamiętać, żeby środkowe zgięcie obrazka było w tej samej linii, co zgięcie okładki.

Gotowe? Przyklejamy!

Z takiej laurki Tata na pewno się ucieszy 🙂

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon