29 maja 2017

Magiczny Piasek – Zamek Fiorello

Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Mieliście kiedyś do czynienia z magicznym piaskiem, zwanym też często piaskiem kinetycznym? Jeśli nie, to koniecznie musicie go wypróbować. Bo magiczny piasek jest, no po prostu jest… magiczny! 🙂

Nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby się bawić piaskiem. Łopatka, foremki, wiaderko i do dzieła! A najfajniejsze jest to, że nie trzeba wcale jechać nad morze, ani nawet biec do piaskownicy, można się nim bawić w domu, bez oglądania się na pogodę.

A skoro już mowa o piaskownicach, to dzieci je i owszem lubią, ale rodzice już często mniej. I trudno się dziwić, bo jeżeli nie możemy skorzystać z własnej, zamykanej piaskownicy, to nasza wyobraźnia podpowiada nam co też może znajdować się w piasku i te przemyślenia nie są zwykle miłe… Za to magiczny piasek jest bezpieczny dla dzieci i dodatkowo bezglutenowy, choć oczywiście nie nadaje się do spożycia. Ma specjalną strukturę, która pomaga w utrzymaniu czystości, nie klei się, a kolory nie farbują.

Magiczny piasek jest miękki i gładki, taki aksamitny w dotyku. „Przepływa”, przesypuje się przez dłonie, trochę tak jak drobny mokry piasek nad morzem, ale bez trudu pozwala się formować.

W odróżnieniu od wielu innych mas plastycznych, nigdy nie wysycha i może być używany wielokrotnie. Pozwala na łatwe modelowanie kształtów zarówno rękami jak i za pomocą foremek. I oczywiście nie muszą to być foremki załączone do opakowania, równie dobrze sprawdzą się dowolne inne dopasowane do motywu przewodniego zabawy. 

Opisywany przeze mnie zestaw pozwala na budowę kolorowego zamku. Do wyboru mamy cztery kolory (zielony, różowy, niebieski i piaskowy), które możemy używać osobno lub dowolnie ze sobą mieszać (choć raz pomieszanych, raczej już nie rozdzielimy) oraz duży zestaw foremek. Foremki to różne elementy zamkowej architektury: baszty, bramy, wieże, cegiełki z krenelażem i bez. Zestaw równie dobrze nadaje się dla chłopców jak i dziewczynek, gdyż bez trudu wyczarujemy z niego zarówno rycerską warownię, jak i zupełnie bajkowy zamek księżniczki. 

Oczywiście możemy też wcale nie budować zamku tylko coś zupełnie innego, co podpowiada nam wyobraźnia. Ważne, że po zabawie – co przyznaję, mnie bardzo miło zaskoczyło – bez trudu wszystko (i wszystkich 😉 doczyścimy! A piasek będziemy mogli wykorzystać do zabawy jeszcze wielokrotnie.

Zestaw Magiczny Piasek Zamek – szczegóły:
  • Zestaw znajduje się w zafoliowanych sztywnym tekturowymi pudełku, dobrze nadającym się na prezent
  • Pudełko zawiera: 3 x 200g kolorowego magicznego piasku (3 różne kolory) i 1 x 100g magicznego piasku w kolorze naturalnym
  • Dodatkowo: tekturową podkładkę, 10 plastikowych foremek i dokładną instrukcję
  • Produkt jest zgodny z wymaganiami UE i bezglutenowy
  • Przewidziany wiek 3+

Jeżeli nie jesteście miłośnikami zamków, możecie wybierać inny zestaw tematyczny np. morski, czy z cyferkami, można też kupić produkt bez foremek, składający się z wiaderka samego piasku. Do wyboru są różne kolory, w tym oczywiście po prostu piaskowy dla tradycjonalistów, albo brokatowy dla tych, co lubią poszaleć.

Jeżeli zainteresował Was magiczny piasek i chcecie poczytać o nim więcej, to koniecznie zobaczcie Królewny z piaskowych zamków oraz Dwa torty dla Lulu.

Propozycję zabawy przygotowała Felicja

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon