12 listopada 2017

Malowanie na ryżu

45 minut + czas na schnięcie Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Ryż przede wszystkim można jeść, ale przydaje się też do sypania podczas ślubu, czy do wypełnienia własnoręcznie wykonanej grzechotki, można też… malować na nim. Praca prosta, niedługa i przyjemna! Może być też świetną inspiracją do kolejnych kreatywnych pomysłów z wykorzystaniem np. kasz, makaronów lub różnych nasion.  Zapraszam do przeczytania tutorialu!

Czego potrzebujemy:

Etap 1

Na początku będziemy potrzebowali trochę płynnego kleju. Na przygotowaną wcześniej kartkę (im sztywniejsza tym lepiej!) wylewamy odpowiednią ilość kleju i za pomocą syntetycznego pędzelka rozprowadzamy go po całej kartce.

Etap 2

Nie czekając aż klej wyschnie wysypujemy na kartkę ryż tak, aby pokrył jej całą powierzchnię. Rodzaj ryżu jest oczywiście dowolny. Ja akurat miałam w domu brązowy, więc wybrałam właśnie ten. ? Upewnijcie się, że ryż dobrze przykleił się do kartki. Możecie sprawdzić to poprzez dociskanie ryżu dłonią. Gdy już to zrobicie, kartkę wystarczy podnieść tak, aby resztki nieprzyklejonego i niepotrzebnego ryżu poodpadały. Jeśli chcecie być pewni, że podczas pracy ryż się nie odklei, możecie pokryć jego powierzchnię ponownie płynnym klejem delikatnie rozprowadzając go pędzelkiem. Jest to jednak opcjonalne. Ja postanowiłam tego nie robić, aby nie wygładzać zbytnio mojej ryżowej faktury.

Etap 3

Ostatni, najprzyjemniejszy już etap to oczywiście malowanie. Najlepiej rozpocząć je po tym jak klej wyschnie. Wtedy dopiero będziemy mieli pewność, że ryż już dobrze się trzyma. Proste prawda?

Następnym razem można spróbować z kaszą jaglaną, soczewicą lub pestkami dyni. A efekt gwarantuję, że będzie tak samo ciekawy! Kreatywność to też eksperymentowanie!

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon