13 listopada 2020

Miś – nauka o częściach ciała

30 minut + 10 minut laminowanie iw ycinanie Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

W listopadzie, jak co roku, obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Świętujemy wtedy z ukochanymi misiami i pamiętamy, żeby je codziennie przytulać i o nie dbać. A co jeśli miś się popsuje? Odpadnie mu oczko? Oklapnie uszko? Z pomocą mamy czy babci z pewnością go naprawimy. Zalaminowanego misia z papieru możemy natomiast wykorzystać do zabaw w utrwalanie części ciała (również w języku angielskim). Jak go wykonać?

Wystarczy nam:

Etap 1

Szkicujemy części ciała misia: tułów z głową, nosek, uszka, łapy. Poprawiamy kontury czarnym markerem.

Etap 2

Wycinamy części ciała misia, kolorujemy je kredkami w sztyfcie.

Etap 3

Laminujemy poszczególne elementy; laminowanie sprawi, że taka pomoc edukacyjna posłuży nam długo i nie będzie się niszczyć. Rozkładamy elementy między arkuszami folii, pozostawiając między nimi odpowiedni odstęp, żeby łatwo stworzyć marginesy. Jeśli nie macie laminatora, wystarczy włożyć folię laminacyjną z rysunkiem między dwa arkusze papieru pergaminowego i zaprasować. Następnie przyklejamy w odpowiednie miejsca dwustronne, mocujące rzepy. Przyczepiamy do nich uszka, nosek i łapki. Na buzi przyklejamy ruchome oczka.

Nasz miś jest już gotowy, w związku z czym zachęcam Was do zabawy, dzięki której możecie podjąć rozmowę z dzieckiem na temat części ciała, a nawet poćwiczyć język angielski czy inny, w którym znacie te słowa.

Opis zabawy

Pokazujemy dziecku tułów z głową i pytamy – czego brakuje? Dziecko wymienia części ciała oraz przykleja w odpowiednie miejsca (możemy też przeprowadzić zabawę po angielsku, wymieniając części ciała: 2 eyes, 1 nose, 2 ears, 2 arms, 2 legs, 4 paws). Świetnym uzupełnieniem tej zabawy jest piosenka 'My Teddy Bear’ Super Simple Songs.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon