21 maja 2019

Motylkowa bransoletka

30 minut Poziom trudności: 2/5

Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza, ale jak zwykle mamy na to sposób. Twórcze działanie i zabawa w jednym! Nic tak nie poprawia humoru jak duża dawka uwolnionej kreatywności, a satysfakcję z wykonanej pracy otrzymujemy gratis. Na dziś zaplanowaliśmy coś o biżuterii i motylach. Nie dość, że będziemy mogli stworzyć swoją własną, oryginalną bransoletkę to dodatkowo, mimo deszczu za oknem, zaprosimy trochę wiosny do domu. A kiedy wróci pogoda wzór – przy zmianie proporcji – można wykorzystać jako obręcze na serwetki podczas letniego garden party. Do dzieła!

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Zanim pochwalimy się naszą piękną bransoletką, musimy ją najpierw zaprojektować.  Dlatego sięgamy po grubą kartkę (może być też kolorowa) i szkicujemy jej zarys. Dobrze jest przy tym zmierzyć jaki jest obwód naszej ręki, żeby bransoletka nie była zbyt mała lub zbyt duża. Wymiary przenosimy na kartkę ( szerokość bransoletki jest dowolna) i na dwóch końcach szkicujemy połówki motylka tak, jak zostało to przedstawione na zdjęciu.

Pamiętajmy również o tym, żeby zaznaczyć miejsca przycięcia tam, gdzie połówki będą się łączyć w całość po zapięciu bransoletki. Jedno przycięcie powinno iść od dołu do połowy grubości paska, drugie od góry.

Etap 2

Kontury motylka poprawiam czarnym flamastrem, po czym całość wycinam. 

Etap 3

Ponownie chwytam czarny mazak i rysuję kolejne ozdoby. Następnie sięgam po kredki i wypełniam obrazek w dowolny sposób. ? Część jednak zostawiam niepomalowaną i w tych właśnie miejscach przyklejam diamenciki.

Etap 4

Na koniec nacinam nożyczkami wcześniej wyznaczone do tego miejsca i całość łączę ze sobą. 

Nasza motylkowa bransoletka jest już gotowa. A może zaprojektujemy kolejną? Kwiaty, ptaki, owoce… tyle pomysłów. ?

Zobacz również inne prace do wycinania TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon