12 grudnia 2020

Ozdoby na choinkę z masy magicznej

90 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Magia świąt to nie tylko Święty Mikołaj, choinka, prezenty, smakołyki; to również wspólne spędzanie czasu przy tworzeniu kreatywnych dekoracji i ozdób świątecznych. Dzisiaj mam dla Was propozycję do wykonania ozdób z masy magicznej Kameleon FIORELLO… Wszystko jest możliwe.


Potrzebujemy:

Pracę rozpoczynamy od wałkowania wybranej masy akcesoriami z zestawu. Możemy wyciąć kształt przy pomocy nożyka lub odciskając wybraną foremkę.

BOMBKI

Wycinamy kształt bombki. Robimy dziurkę na zawieszkę i wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni na 10 minut. Po ostygnięciu dekorujemy bombki: przyklejamy małe cekiny gwiazdki, doklejamy naklejki kryształy lub czerwone serce.

GWIAZDKA

Wycinamy kształt gwiazdy, robimy otwór i pieczemy, jak w przypadku innych ozdób. Następnie przyklejamy drewnianą ozdobę gwiazdę na środek, na ramiona gwiazdy – naklejki kryształy.

CHOINKA

Wycinamy kształt choinki z zielonej masy. Robimy otwór na zawieszkę. Z innego koloru wykrawamy paseczki, które będą łańcuchami na choince. Rolujemy je w dłoni i przyklejamy na choinkę, po czym wypiekamy, aby utrwalić ozdoby. Przyklejamy cekiny gwiazdki za pomocą kleju uniwersalnego w płynie.

Przewlekamy zawieszki i nasze ozdoby możemy już wieszać na choince.

Masa Kameleon jest wrażliwa na temperaturę – chłodna jest ciemniejsza, a podgrzana w dłoni czy ciepłej wodzie jaśnieje. Świetna zabawa!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon