Papierowe motylki

30 minut
three

Nieodłączną częścią zbliżającej się wielkimi krokami wiosny są budzące się do życia owady, takie jak m.in. piękne motyle. Dzisiejszy tutorial jest zainspirowany tymi kolorowymi i ciekawymi owadami. Zabawa w tworzenie i dekorowanie motyli będzie dobrą propozycją plastyczną nawet dla najmłodszej grupy dzieci.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Na kolorowych kartach szkicujemy trzy motyle, a następnie je wycinamy. Jeżeli macie z tym problem, to zawsze możecie poszukać gotowych szablonów w Internecie.

Etap II

Zaznaczamy kontury. W tym celu użyłam pisaków metalicznych, bo nadają mocny połyskujący efekt i sprawią, że nasze motylki będą wyjątkowe. Czułki, tułów i odwłok wypełniłam również kolorem.

Etap III

Pora na najciekawszy etap, czyli dekorację. Do udekorowania motylków użyłam różnokolorowych, samoprzylepnych diamencików, a następnie sypkich cekinów, które przylepiłam do motylków za pomocą kleju uniwersalnego. Ten klej jest wspaniały, ponieważ klei dosłownie wszystko! Pamiętajcie, żeby dwie połówki motylków zachowały podczas upiększania symetrię. Dla młodszych dzieci to będzie wspaniałe ćwiczenie sprawności manualnej, koncentracji i uważności.


Nasze motylki są już gotowe! Możecie nimi ozdobić okna w domu lub w szkole, możecie je również podarować kolegom, cioci lub dziadkom.

Emilia

Podobało się? Podziel się z innymi!