Pingwinek gniotek

40 minut
two

Co może służyć nam jednocześnie do zabawy i relaksu? Oczywiście nieśmiertelny „gniotek”, którego można zrobić samemu w domowych warunkach! Wystarczy balon oraz mąka i mamy idealną zabawkę dla małych jak i większych. Dzisiaj pokażę Wam jak zrobić wersję z pingwinkiem. Zapraszam do twórczego relaksu!

pinkwin gniotek

Do wykonania gniotka będzie nam potrzebne:

  • biały balon
  • mąka ziemniaczana
  • plastikowa butelka (ok. 0,5 l)
  • łyżka plastikowa
  • wykałaczka do szaszłyków
  • flamastry, mazaki, markery

przybory do wykonania gniotka

Etap 1. Na początku wsypujemy mąkę ziemniaczaną do plastikowej butelki. Jeśli posiadacie butelkę o pojemności 0,5 l, można zapełnić ją mniej więcej do połowy pojemności. Wszystko jednak zależy od tego jakich rozmiarów jest balon i jak duży lub jak mały ma być Wasz „gniotek”. ? Ja akurat nie miałam butelki takich rozmiarów, więc wybrałam 3 mniejsze. Najprościej przesypać mąkę za pomocą lejka. Jeśli takowego nie posiadacie, możecie wykonać go z papieru tak, jak na zdjęciu. Jeśli mąka nie będzie chciała gładko przechodzić przez lejek, możecie użyć do pomocy wykałaczki do szaszłyków.

balon

Etap 2. Butelka gotowa? Możemy więc zacząć przesypywać mąkę do balona. Najpierw musimy jednak go nadmuchać. Końcówkę zakręcamy po czym nakładamy ją na gwint butelki tak, jak zostało to przedstawione na zdjęciu. Buteleczkę przewracamy do góry nogami i przesypujemy jej zawartość do środka balona, po czym powoli wydmuchujemy pozostałe powietrze i na koniec zawiązujemy u góry supełek.

balon wypełniony mąką

Uwaga! Pamiętajcie o nadmuchaniu balona przed wsypaniem do niego mąki. Dzięki temu zmieści się jej tam więcej, a po wydmuchaniu powietrza, ścianki balonika będą odpowiednio naciągnięte.

balon i cienkopisy

Etap 3. Sam „gniotek” gotowy! Jednak my na tym nie poprzestajemy, ponieważ miał to być w końcu gniotkowy pingwin. Dlatego wyciągnęłam przeróżne pisaki, mazaki i markery jakie tylko miałam i namalowałam nimi pingwinka. Jeśli boicie się, że mazaki będą podczas zabawy za bardzo brudziły możecie zwyczajnie użyć ich mniej. ?

balon z wizerunkiem pingwina

Etap 4. Na tym etapie moglibyśmy już skończyć, jednak podczas pracy stwierdziłam, że jeszcze więcej uroku mojemu pingwinkowi dodałaby czapeczka, która dodatkowo ukryłaby supełek. W tym celu niedługo się zastanawiając sięgnęłam po „Ciasto_Plasto” i ulepiłam piękną czerwono pomarańczową czapkę.

pingwin z czapką
Trzyma się ona dobrze bez kleju, jednak dla pewności możecie oczywiście dokleić ją do ścianek balona. Nasz pingwin ostatecznie jest skończony. I jak Wam się podoba? Chyba czas najwyższy aby po pracy pozwolić sobie na zasłużony relaks razem z „gniotkiem”.

pingwinek gniotek

A może wpadliście na inne pomysły jakie zwierzaki zrobić w formie „gniotka”? ?

 

Basia