Pojemnik kotek

ok. 30 minut
two

Pojemniki na biurko pojawiają się na Fiorelkach często, ale tym razem będzie wyjątkowy. Dlaczego? Ponieważ może służyć również jako doniczka lub osłonka na doniczkę – jest z plastiku, więc jest wodoodporny. A przy tym uroczy. Idealny na niewielką roślinkę, a całość można dać komuś w prezencie – choćby mamie albo tacie, do postawienia na biurku w pracy. Oczywiście, kredki i długopisy będą się czuły w nim tak samo dobrze, jak kwiatek. Tak więc wszystko, jak zwykle, zależy od Was.

 

Czego potrzebujemy?

  • pustej butelki plastikowej (najlepiej po wodzie)
  • markera
  • nożyczek
  • farb akrylowych (tym razem muszą być akrylowe)
  • pędzli, palety itp.

 

Jak zabrać się do dzieła?

Etap 1: Zdejmujemy z butelki etykietkę. Jeśli zostanie resztka kleju, można ją zmyć zmywaczem do paznokci. W razie czego można go pożyczyć od mamy albo starzej siostry.

Następnie możemy zastanowić się, jak ma wyglądać nasz pojemnik. Wybrałam kota, ale może być też pies, mysz, albo dowolne inne zwierzątko. Kiedy wiemy już, jaki kształt będzie mieć pojemnik, rysujemy go markerem na butelce i wycinamy.

 

Etap 2: Zazwyczaj w artykułach DIY lub majsterkowych piszę, że farby akrylowe będą najlepsze, ale w razie czego mogą być inne. Tym razem to muszą być akryle. Wszystkie plakatówki i gwasze będą się łuszczyć i odpadać. Skoro już Was ostrzegłam, możemy zabrać się do malowania.

Zaczynamy od zamalowania całej powierzchni na jednolity kolor bazowy.  Najlepiej wybrać jasny kolor, wtedy kolejne, kolorowe warstwy będą lepiej wyglądać.

 

Etap 3: Kiedy baza wyschnie, można brać się za kolorowe łaty. Mój kot jest biało-rudy. Oczywiście może być nawet tęczowy 

 

Etap 4: Pora na szczegóły: oczy, wąsy i pyszczek. I gotowe!

No prawie, jeśli zdecydowaliśmy się używać pojemnika jako doniczki, czekają nas jeszcze prace ogrodnicze 😉

 

Agata