10 października 2020

Prezent z okazji Dnia Nauczyciela

30 minut + ok. 3 godziny na wyschnięcie farby Poziom trudności: 1/5

Nauczyciel to wyjątkowa osoba w życiu każdego dziecka, pamiętamy o tym nie tylko z okazji jego święta – ale warto tego dnia szczególnie podziękować za opiekę, naukę i wychowanie naszego największego skarbu. Co może sprawić przyjemność ukochanej Pani? Jeśli chcemy jej podarować coś niebanalnego, coś innego niż laurka czy kwiaty, możemy przygotować biżuterię, którą z pewnością zachowa na pamiątkę.

Co będzie nam potrzebne:

W środku znajdziemy plastikowe szablony na różne okazje: kwiaty, zwierzątka, motywy świąteczne i wiele innych, do tego farbki do szkła oraz linkę do nawlekania.

Z tworzeniem biżuterii od podstaw poradzi sobie każdy przedszkolak. Wystarczy wypełnić plastikowy szablon farbkami, które z łatwością nałożymy. Czekamy, aż wzór wyschnie.

Następnie nawlekamy na linkę śliczne, kryształowe koraliki. Dzieci ćwiczą dzięki temu motorykę małą, w tym chwyt pęsetkowy. Kształcimy przy okazji dobieranie kolorów czy rytmy – powtarzalne sekwencje.

Biżuterię możemy podarować też mamie, cioci lub najlepszej przyjaciółce. To zabawa na długie godziny, idealna na jesienne wieczory.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon