Syrenka

20 minut
two

Powiedzcie, zdążyliście już zatęsknić za wakacjami i słońcem? Proponuję więc wyjątkowo letni temat: syrenkę! Projekt prosty i dość szybki, z drobną pomocą poradzą sobie wszyscy. Do dzieła!

Czego potrzebujemy?

  • rolki po papierze toaletowym
  • bibuły kolorowej
  • nożyczek
  • flamastrów lub cienkopisów
  • kleju do papieru i kleju uniwersalnego
  • kolorowej włóczki
  • brokatów sypkich lub brokatów w żelu
  • cekinów
  • farb akrylowych lub plakatowych w słoiczkach, pędzli itp.
Syrenka – to nam się przyda!

Jak zabrać się do dzieła?

Etap 1:

Malujemy rolkę na taki kolor, w jakim ma być syrenka. By uzyskać cielisty, trzeba wymieszać biały z odrobiną żółtego i czerwonego. Oczywiście, Wy możecie użyć takich kolorów, jakie tylko się Wam zamarzą. To że nikt nie widział jeszcze fioletowej skóry nie oznacza, że nie zobaczy w przyszłości.

Być może rolkę trzeba będzie pomalować dwa razy, by uzyskać jednolity kolor i by nie przebijały się nadruki. Przed przejściem do kolejnego etapu upewnijcie się, że farba wyschła.

Etap 2:

Bierzemy kartkę z bloku z bibułą. Można też użyć krepiny, ale wtedy należy wyciąć z niej kształt kartki A4 i dopiero można przejść dalej.

Okręcamy dłuższy bok kartki dookoła rolki, tak by rolka wystawała na połowę swojej długości. Koniec kartki smarujemy klejem do papieru  po całej krawędzi i doklejamy.

Rulonik z bibuły spłaszczamy i wycinamy na jego końcu syreną płetwę. Płetwę można zabezpieczyć od środka odrobiną kleju. Środek zakręcamy i układamy kształt ogona.

Etap 3:

Przyklejamy cekiny klejem uniwersalnym tak, by stworzyły stanik. W przypadku pana syrenki można ominąć ten punkt.

Przygotowujemy włóczkę na włosy. Zwijamy ją na pożądaną długość włosów (dodajemy do tego około pięciu centymetrów na grzywkę. Zawiązujemy supeł blisko końca z jednej strony i rozcinamy nożyczkami włosy. Klejem uniwersalnym przyklejamy supeł do rolki tak, by powstała grzywka i włosy. Na czas schnięcia możemy przytrzymać włóczkę w miejscu spinaczem do papieru lub żabką. Kiedy klej wyschnie, możemy zapleść warkoczyki lub zrobić inną fryzurę.

Flamastrami lub cienkopisami rysujemy oczy i nos. Usta można zrobić z kropli kleju uniwersalnego posypanej brokatem (lub po prostu z brokatów w kleju. Jeśli macie ochotę jeszcze ozdobić swoje dzieło, zróbcie w ten sam sposób tatuaż lub malunek na twarzy syrenki. Gotowe!

Agata

Podobało się? Podziel się z innymi!