Sztuka na płycie CD

25 minut
one

Czas na zdrapywanie! Ale nie płyty, a na płycie. Bardzo prosta i szybka zabawa, która wciąga zarówno dzieci jak i dorosłych. I jak zwykle wykorzystujemy przedmioty nieoczywiste, a w tym wypadku trochę już zapomniane. Pora wyciągnąć stare pudła i sięgnąć po te wszystkie płyty CD, z którymi nie wiedzieliście co począć. Pora nadać im nowe życie, i to nie byle jakie! ?

 

Potrzebujemy:

  • stara, nieużywana płyta CD
  • kredki do szkła (np. Glass Fun)
  • wykałaczka lub patyczek do zdrapywania

 

 

Etap 1

Na początku sięgamy po starą, nieużywaną już płytę CD. Dobrze jest ją przetrzeć z wszelkich zanieczyszczeń i tłustych smug. Następnie wybieramy czarną kredkę przeznaczoną do rysowania po szkle i zamazujemy całą powierzchnię błyszczącą płyty. Ja wybrałam kredki Glass Fun, które bardzo dobrze pokryły śliską powierzchnię nie tworząc niechcianych prześwitów. Flamastry lub markery permanentne nie nadają się ponieważ jedne nie pokrywają całościowo powierzchni płyty, a na drugich ciężko jest cokolwiek wydrapać.

 

 

Próbowałam również malować farbami plakatowymi i o ile udało mi się za drugim razem pokryć prześwity i później wydrapać różne kształty to jednak nie podobał mi się efekt nierównej powierzchni jaką stworzyła farbka. Wielkim plusem tej kredki jest też brak oczekiwania na to aż wyschnie. Dlatego jeśli już udało Wam się zamalować całą płytkę, możemy od razu przejść do kolejnego kroku.  

 

 

Etap 2

Za pomocą zwykłej wykałaczki lub patyczka rozpoczynamy zdrapywanie, tworząc przy tym przeróżne zawijasy, kreski, kropki i inne ozdoby jakie tylko chcemy. Jest to bardzo proste, przyjemne  a przy okazji też relaksujące.

 

 

Jeśli coś Wam nie wyjdzie, wystarczy ponownie zamalować wybrany obszar kredką i zacząć od początku. A jeśli Wasze wzorki znudzą Wam się lub chcielibyście poeksperymentować z innymi kolorami, wystarczy powierzchnię płyty zmyć wodą. Nie trzeba mocno i długo trzeć, ponieważ naprawdę łatwo schodzi!

 

 

I gotowe, możemy bawić się do woli, tworząc coraz to nowe szlaczki lub inne ornamenty. Gotowe prace możemy również powiesić na ścianie jako ozdobę.

 

 

 

Basia

 

 

 

Podobało się? Podziel się z innymi!