Torba z kieszeniami do szkoły lub przedszkola

1 godzina + czas schnięcia pisaków
three

Każdy mały i duży kreatywny człowiek wie, że rzeczy własnoręcznie robione są najfajniejsze. Wiadomo wtedy, że będą dokładnie takie, jak wymyśliliśmy i jeszcze ile zabawy będzie po drodze! Dziś zapraszam do stworzenia własnej torby na wszystkie Bardzo Ważne Sprawy: na zabawki, „małe co nieco”, słodycze i zeszyty. Z taką torbę łatwiej będzie pójść do nowego przedszkola, lub zacząć pierwszy rok szkolny 🙂

torba płócienna

Czego potrzebujemy?

  • płócienna torba na zakupy
  • kolorowe kawałki materiałów
  • nożyczki
  • nożyczki do cięcia w zygzak lub dobry klej do papieru
  • farby termoutwardzalne Puffy
  • ołówek i gumka
  • mulina/nici i igła (może będzie potrzebna pomoc kogoś starszego)

 

W każdej torbie powinny się znaleźć farby do szkoły

pomysłowa torba płócienna

Jak zabrać się do dzieła?

Etap I

Wytnij z kawałków materiałów prostokąty, które później będą kieszeniami. Jeśli masz, użyj zygzakowych nożyczek – wtedy materiał nie będzie się strzępił. Jednak, jeśli dysponujesz tylko zwykłymi, też nie ma problemu. Gotowy prostokąt można posmarować zwykłym klejem do papieru na brzegach i zawinąć je, by po przyszyciu kieszeni znalazły się wewnątrz. Wtedy wszystkie odstające nitki znajdą się w środku.

torba z kieszeniami diy

Etap II

Zaczynamy malować! Kwiatki, zwierzątka, a może to, co będzie w kieszonce? Warto narysować wcześniej wzór ołówkiem. Dobrze też pamiętać, by nieużywane tubki stawiać pionowo, do dołu zakrętką. Wtedy farby będą cały czas gotowe do natychmiastowego użytku, wystarczy lekko przycisnąć. Po skończeniu tego etapu trzeba odczekać, aż wszystkie malunki dokładnie wyschną, zgodnie z informacją na opakowaniu.

malowana torba

hafty

Etap III

Teraz trzeba podgrzać suche prace (mnie najlepiej działało się suszarką do włosów) i patrzeć, jak pęcznieją. Tak przygotowane kieszenie można przyszyć do torby. Młodszym dzieciom przyda się tu drobna pomoc.

projekt fajna torba płócienna

Gotowe! Pozostaje spakować swoje skarby i można wyruszać w wielki świat po przygody…

torba płócienna do przedszkola

 

Agata

 

 

Podobało się? Podziel się z innymi!