Wyrzutnia do konfetti

20 minut
two

Powiedzcie, widzieliście kiedyś wyrzutnię konfetti? A jak Wam się podoba pomysł  jej zrobienia? Dziś opiszę, jak zrobić niesamowity imprezowy gadżet, który można wykorzystać podczas każdej zabawy. To bardzo łatwe i super efektowne. Z pewnością zostanie hitem przyjęcia, nie tylko dla najmłodszych (choć im spodoba się szczególnie). A najlepsze, że nie wymaga wielu dziwnych materiałów i można zaprosić gości do wspólnego tworzenia.

kolorowa zabawa

Potrzebujemy:

  • rolki po papierze toaletowym lub ręczniku papierowym
  • balonu
  • taśmy dekoracyjnej (może być dodatkowo zwykła taśma klejąca kolorowa)
  • nożyczek
  • konfetti
  • flamastrów

przybory do pracy plastycznej

 

Jak zabrać się do dzieła?

Etap I

Jeśli mamy rolkę po ręczniku, trzeba przeciąć ją na pół. Najłatwiej to zrobić, odcinając węższe paski. W ten sposób nie pognieciemy tuby. Rolka po papierze też spokojnie wystarczy, ale akurat nie miałam żadnej pod ręką.

rolka z papieru zielony balon

Następnie wiążemy supełek na baloniku i przecinamy balonik na pół. Końcówkę z supłem zakładamy na rolkę tak, jak na zdjęciu.

Etap II

Obklejamy rolkę z nałożonym balonikiem taśmą dekoracyjną. Zaczynamy od strony balonu, a z drugiej obcinamy z kilkucentymetrowym zapasem, tak by wystawał poza karton. Później nacinamy ten zapas i przyklejamy od środka tuby.

Powtarzamy cały proces kilka razy, aż cała rolka będzie obklejona. Przy odrobinie wysiłku można dosztukować taśmę tak, by nie było widać, gdzie zaczynają się poszczególne paski taśmy dekoracyjnej.

taśma dekoracyjna

Jeśli mamy też kolorową taśmę klejącą, można nią wykończyć tubę od strony balonika, żeby ukryć nierówności po nożyczkach. Zdradzę Wam, że użyłam po prostu taśmy izolacyjnej, która ma szansę być w każdym domu.

Etap III

Jeśli chcemy, możemy flamastrami pokolorować naszą wyrzutnię. Będzie wtedy jeszcze fajniejsza, a jeśli robimy ją razem z rodzeństwem lub przyjaciółmi, każdy rozpozna swoją.

kolorowanie taśmy dekoracyjnej

Teraz wystarczy tylko napełnić wyrzutnię konfetti, odciągnąć balonik i… strzelić! Uważajcie, zasięg rażenia jest duży ☺

kolorowe cekiny

zabawa urodzinowa

 

Agata