11 lipca 2022

Błękitne chabry – wyklejanka

60 min Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Bezchmurne, błękitne niebo z rozgrzanym lipcowym słońcem sprzyja beztroskim, przyjemnym, leniwym spacerom, dlatego skorzystam z tej pięknej pogody i zabiorę Was dzisiaj na pomorską wieś, otuloną łanami falujących, niedojrzałych jeszcze zbóż. Wybierzemy się na spacer polnymi dróżkami, posłuchamy śpiewu skowronków, pozachwycamy się falującym morzem żyta ozdobionym kwiatami polnych chabrów. Zrobimy z nich cudowny bukiet… Jeśli macie ochotę na spotkanie ze mną, to zapraszam do wspólnej zabawy plastycznej, podczas której stworzymy wiejskie, błękitne chabry na tle zbóż.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od samodzielnego wykonania wycinanek w kolorze nie-bieskim i zielonym. Zamaluj kartki bloku technicznego farbami plakato-wymi szerokim pędzelkiem i pozostaw do wyschnięcia.

Etap II

Na kartce A3 z bloku Art Deco narysuj kredkami w odcieniach zielonych, niebieskich, żółtych dużo pionowych prostych i pochylonych w lewo i prawo linii (łodygi zbóż). W górnej części kartki dorysuj do wybranych linii–łodyg ziarenka zbóż i zamaluj je wybranymi kolorami.

Etap III

Niebieską kartkę potnij na trójkąciki (z dwoma dłuższymi bokami i jednym krótszym), następnie krótsze boki ponacinaj w taki sposób aby przypominały swoim wyglądem płatki chabrów.

Etap IV

Z powycinanych płatków poukładaj na kartce (w różnych miejscach) kwiaty chabrów: mocno rozwiniętych składających się z 6–7 płatków i mniej rozwiniętych z 2–3 płatków, a następnie przyklej je do kartki kle-jem biurowym.

Etap V

Z zielonej kartki powycinaj cieniutkie paseczki – łodygi i listki, oraz elementy w kształcie kropel wody, czyli części z których wyrastają niebieskie płatki kwiatków mniej rozwiniętych. Wycięte części poukładaj na kartce, dopasuj łodygi, jeśli są za długie to przytnij paski nożyczkami, a następnie przyklej klejem biurowym.

Etap VI

Cieniutkim pędzelkiem namaluj na kwiatkach czarne kreski – pręciki, na ich końcach namaluj białe kropeczki – pyłek.

Etap VII

Czarną kredką obrysuj kontury kwiatów. Kończąc pracę dorysuj wybranym kolorem kredek drobne, proste kwiatki składające się z krótkich łodyg, listków i kwiatków w kształcie kółeczek.

Chabry gotowe.
Życzę udanej zabawy.

Projekt przygotowała Alicja.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon