18 grudnia 2020

Czapeczka sylwestrowa

30 minut Poziom trudności: 3/5
2 1 vote
Ocena publikacji

Sylwester kojarzy nam się z huczną zabawą i choć każdy chciałby oderwać się od rzeczywistości, musimy zachować bezpieczeństwo i ograniczyć się do zabaw domowych. Nie może na nich jednak zabraknąć sylwestrowych gadżetów, a takim właśnie jest czapeczka, która pozwoli nam hucznie powitać nowy rok.

Do zrobienia sylwestrowej czapeczki będzie potrzebne:

Etap I

Na kartce A3 szkicujemy dwie równej długości linie tworzące względem siebie kąt rozwarty, jak na zdjęciu. Powstałe dwa końce łączymy przy użyciu cyrkla. Przy jednym boku odrysowujemy dodatkowy kawałek, który będzie miejscem złączenia brzegów czapeczki.

Etap II

Wycięty kształt malujemy na złoto, a zanim wyschnie, całość posypujemy brokatem. Po wyschnięciu farby sklejamy przy pomocy taśmy dwustronnej, formując stożkową czapeczkę.

Etap III

Kolejną częścią czapeczki będzie pompon: wykonamy go z białej bibuły. Wycinamy z niej 6 identycznych prostokątów, nakładamy je na siebie i całość zwijamy w harmonijkę. Następnie przewiązujemy w połowie sznurkiem i rozsuwamy poszczególne warstwy, formując pompon.

Etap IV

Aby dodać jeszcze więcej sylwestrowego szyku, przy dolnej części czapki doklejamy kreatywne druciki, a skoro witamy rok 2021, na czapce nie może zabraknąć również tej liczby. Metaliczne pisaki Fiorello będą do tego odpowiednim narzędziem, kolory będą dobrze współgrać z resztą tła.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon