7 lutego 2023

Dinozaur Miluś zdobiony plasteliną

około 60 minut Poziom trudności: 4/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Dinozaury to bardzo tajemnicze stworzenia, które żyły na naszej planecie bardzo dawno temu, a ślady ich istnienia odkrywane są ciągle przez paleontologów. Na temat życia tych fascynujących istot wiemy bardzo dużo, wiele informacji potwierdzono naukowo, inne zostały opracowane jako teorie; nie wiemy na przykład dlaczego wyginęły, nie wiemy jakie kolory miały ich ciała, ale możemy sobie to wszystko najzwyczajniej wyobrazić. Przedstawiam Wam dzisiaj bardzo sympatycznego małego dinozaura, który nazwa się Miluś. Przenieśmy się teraz do plastycznej krainy, w której żyje nasz bohater; zapraszam na spotkanie z Milusiem.

Do wykonania pracy potrzebne będą:


Etap I

Pracę rozpocznij od wykonania tła, czyli od pomalowania czarną farbą plakatową kartki z bloku artystycznego Art Deco A3.

Etap II

Skorzystaj z gotowego szablonu dinozaura: odrysuj go ołówkiem na średniej grubości tekturze, a następnie wytnij starannie nożyczkami. Możesz oczywiście narysować dinozaura według własnego pomysłu, szablon przygotowany przeze mnie jest tylko propozycją.


Etap III

Tekturowego dinozaura wyklej kolorową plasteliną. Skorzystaj z podkładki, zrób z plasteliny kuleczki różnej wielkości, wyklej nimi całą powierzchnię dinozaura. Kuleczki rozpłaszcz mocno na tekturze, żeby plastelinowe placuszki mocno przywarły do tektury.


Etap IV

W plastelinowych kółeczkach przyklejonych na grzbiecie i na nogach odciśnij kreseczki końcem bambusowego patyczka; w ten sposób powstanie na grzbiecie ozdobny grzebień, a na łapach pazury. Z ciemnej plasteliny zrób cieniutki wałeczek i doklej go jako uśmiech, wciśnij w plastelinę ruchome oczko i w ten sam sposób kilka błyszczących, kolorowych cekinów w różnych miejscach na jego ciele.

Etap V

Wyklejonego plasteliną tekturowego dinozaura Milusia posmaruj z drugiej strony klejem uniwersalnym i przyklej do kartki pomalowanej czarną farbą plakatową, dociśnij go delikatnie i chwilę przytrzymaj.


Etap VI

Teraz kolej na stworzenie świata, w którym żyje nasz sympatyczny dinozaur: w tym pomoże nam wyobraźnia. Na czarnej kartce dorysuj kolorowymi kredkami Pastello wymyślone przez siebie rośliny, na przykład długie łodygi z wyrastającymi po obu stronach listkami, łodygi zakończone kwiatkami w kształcie kuleczek…

Sympatyczny dinozaur Miluś – gotowy.
Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon