1 sierpnia 2022

Filcowe kwiaty

60 min. Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Wieńce kwiatowe to doskonały pomysł na zatrzymanie w naszych domach odrobiny lata. Dzięki nim w deszczowe jesienne popołudnia czy długie, zimowe wieczory możemy wspomnieniami wrócić do spacerów po pachnącym latem ogrodzie. Dzisiaj pokażemy Wam, w jaki sposób przenieść do domu fragment pięknego, ukwieconego ogrodu.

Użyte materiały:

Etap 1

Z kolorowego filcu wycinamy paski różnej szerokości, w zależności od tego jak duże kwiaty chcemy wykonać. My zdecydowaliśmy się na szerokość 3 cm, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby użyć różnych wielkości. Jeden z dłuższych brzegów ozdabiamy, wycinając na nim trójkąty.

Etap 2

Pasek zwijamy w rulon, podklejając dolną krawędź klejem. Dokładamy kolejny pasek filcu i postępujemy tak samo. Gdy nasz kwiat ma odpowiednią dla nas średnicę, końcówkę filcowego paska mocujemy klejem.

Etap 3

Wycinamy pasek filcu o szerokości 4 cm i po złożeniu go na pół sklejamy. Następnie nacinamy grzbiet pod skosem. Dalej postępujemy jak w poprzednim kroku.

Etap 4

Na kartce z bloku technicznego rysujemy kształt liści; można też skorzystać z przygotowanego przez nas szablonu. Następnie kształt przerysowujemy na zieloną kartkę z bloku technicznego. Im więcej liści, tym bogatszy będzie wieniec. Sugerujemy również użycie różnych odcieni zieleni dla różnych kształtów liści.

Etap5

Na metalowej obręczy układamy kompozycję z liści i kwiatów i mocujemy całość klejem. Jeżeli nie macie metalowej obręczy, możecie użyć styropianowej podstawy do wieńców albo zwykłego plastikowego bądź drewnianego tamborka.

Nasz kwiecisty wieniec jest gotowy!

Propozycję zabawy przygotował Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon