2 października 2023

Gęś Pipa praca z papierowych rolek

20 min. Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pluszowa gęś, a dokładniej gąska Pipa, zdobyła popularność w całej Polsce. Można ją zobaczyć na straganach, gdzie jest sprzedawana przy okazji imprez plenerowych, czy na popularnych deptakach, zarówno nad morzem, jak i w górach. Zabawka powstała na podstawie znanego w internecie pierwowzoru, którym jest prawdziwa gęś o tym imieniu. Mamy dla Was dzisiaj propozycję wykonania znanej wszystkim dzieciom gąski z rolki po papierze toaletowym.

Zastosowane materiały:

Etap 1

Aby rozpocząć tworzenie gąski z rolki po papierze toaletowym, potrzebujemy wyciąć kształt głowy gąski, skrzydeł, nóg i dzioba. Możemy to zrobić używając szablonu lub rysując te elementy własnoręcznie na kolorowym papierze. Nóżki i dziób wycinamy z pomarańczowej kartki z bloku technicznego, a pozostałe elementy z białej.

Etap 2

Teraz bierzemy rolkę po papierze toaletowym i oklejamy ją wyciętym kształtem. Możemy użyć kleju lub taśmy klejącej, aby przytwierdzić papier do rolki – my użyliśmy niezastąpionego kleju w sztyfcie Amos. To będzie główna część ciała naszej gąski.

Etap 3

Przyklejamy skrzydła do boków rolki, dziób na przodzie i nogi na dole. Upewnijmy się, że elementy są dobrze przyklejone, aby nasza gąska wyglądała realistycznie.

Etap 4

Teraz nadajemy gąsce trochę tekstury i szczegółów. Możemy przykleić małe piórka na skrzydłach i na głowie, aby wyglądały jak prawdziwe pióra. Dodajemy też oczka, na które użyjemy czarnych perełek.

Nasza gąska jest gotowa!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon