30 października 2022

Jesień na leśnej polanie

60 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

W słoneczną, październikową niedzielę wybrałam się z moim psem na spacer do lasu. Przypięty do długiej smyczy Gucio prowadził mnie przez dróżki i dzikie ścieżki kluczące między drzewami i krzewami. W lesie panowała cisza, w promieniach jesiennego słońca mieniły się kolorowe liście, a z zielonego mchu wystawiały swoje kapelusze cudowne, czerwone muchomory. Wyprawa do lasu z moim czworonożnym przyjacielem zainspirowała mnie do wykonania prostej pracy plastycznej zatytułowanej „Jesień na leśnej polanie”. Jeśli macie ochotę wykonać wspólnie ze mną jesienną polanę, to zapraszam serdecznie do wspólnej zabawy.

Do wykonania polany potrzebne będą:

Etap I

Z gotowego szablonu wytnij podstawkę w kształcie elipsy, korony drzew oraz krzaczek, odrysuj je ołówkiem lub czarnym flamastrem na tekturze, a następnie wytnij nożyczkami lub nożykiem do cięcia papieru. Możesz oczywiście narysować samodzielnie wszystkie elementy, to bardzo proste zadanie.

Etap II

Do tekturowej podstawki przyklej sporą ilość plasteliny w kolorze czarnym, szarym, brązowym, zielonym i żółtym. Dobrze jeśli uda Ci się wykonać na podstawce plastelinową górkę. Duża ilość plasteliny pozwoli na stabilne umieszczenie drzewek i innych elementów jesiennej kompozycji.

Etap III

Wycięte korony drzew pokoloruj pastelami – koronę świerku na zielono, korony drzew liściastych oraz krzew jesiennymi kolorami: pomarańczowym, żółtym, czerwonym, zielonym; czarnym kolorem domaluj gałązki.

Etap IV

Odwróć korony drzew na drugą stronę, dopasuj do nich patyczki przyniesione ze spaceru, następnie wytnij z kartki z bloku rysunkowego niewielkie prostokąty, tak żeby przykrywały one części patyczków umieszczone na kartonowych koronach. Posmaruj paski klejem uniwersalnym i przyklej do koron drzew tak żeby połączyć pnie – patyczki z koronami drzew, dociśnij mocno sklejane części i pozostaw do wyschnięcia.

Etap V

Drzewka umieść na plastelinowej polanie: wciśnij patyczki w plastelinową górkę oraz zamocuj w plastelinie tekturowy krzaczek.

Etap VI

Z czerwonej i białej plasteliny ulep muchomorki – z wałeczków nóżki, z większych kulek (spłaszczonych w placuszki) kapelusze, z małych kuleczek kropki. Grzybki przyklej w wybranym miejscu polany. Wykonaj tyle grzybków, ile zechcesz.

Etap VII

Kreatywne druciki potnij na różnej długości kawałki, wykonaj z nich łodygi paproci – z jednej strony pozwijaj druciki w spiralkę, proste końcówki drucików umieść w plastelinie, z tych najkrótszych drucików wykonaj trawkę, umieść ją w plastelinie.

Jesienna, kolorowa polana gotowa.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon