14 listopada 2022

Jesienne drzewa

30 min. Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Na drzewach coraz mniej liści, a to oznacza, że złota polska jesień powoli dobiega końca. Na pożegnanie tej pory roku mamy dla Was propozycję wyklejanki z suchych liści opadłych z drzew: wyczarujemy z nich jesienny las. Zapraszamy!

Potrzebne materiały:

Etap 1

Z rolki bibuły odcinamy pasek o szerokości, jakiej chcemy by były nasze pnie drzew, a następnie tniemy go na kilka krótszych, różnej długości odcinków. Z bloku kolorowego wybieramy czarną kartkę i przyklejamy do niej bibułę. Pamiętajmy, aby zostawić trochę miejsca u dołu kartki.

Etap 2

Zebrane suche liście dzielimy na kolory, następnie mocno zgniatamy, aby je połamać i pokruszyć, po czym kolorami układamy w stosiki.

Klejem „malujemy” kształt korony pierwszego drzewa i posypujemy liściastym łomem, mocno dociskając pokruszone liście do papieru. Podobnie postępujemy z pozostałymi drzewami. Wykorzystujemy do tego różne kolory. Kiedy klej wyschnie, strzepujemy nadmiar na osobną kartkę – przyda się nam już za chwilkę.

Etap 3

Dół kartki smarujemy klejem i obsypujemy pozostałym z poprzedniego etapu liściowym łomem. Możemy pod drzewami zrobić małe kopczyki zebranych liści.

Praca gotowa!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon