1 września 2022

Jesienne owoce

90 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Z palety jesiennych, kolorowych inspiracji wybieram dzisiaj owoce, a dokładnie – jabłko, gruszkę i śliweczkę. Wyobraźcie sobie wyprawę do sadu, w którym w promieniach jesiennego słońca dojrzewają na drzewach owoce: jabłka, śliwki i gruszki. Te smaczne i zdrowe przysmaki lubiane przez dzieci i dorosłych są tematem dzisiejszej zabawy plastycznej. Zapraszam do wykonania bardzo prostej pracy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od wycięcia owoców z przygotowanych przeze mnie szablonów lub samodzielnie narysuj owoce bezpośrednio na szarym papierze. Złóż szary papier na dwie takie same części i odrysuj ołówkiem na jednej części szablony owoców.  Wytnij ze złożonego na dwie części szarego papieru narysowane owoce, dzięki czemu powstaną takie same elementy – dwa jabłka, dwie gruszki i dwie śliwki.

Etap II

Dwie części jabłka z ogonkiem i listkami zepnij dookoła zszywaczem, zszywając je ze sobą z brzegu – zszywka obok zszywki. Zostaw otwór w jabłku, wypełnij jego wnętrze porwanym na małe kawałki ręcznikiem papierowym lub porwanymi chusteczkami higienicznymi, następnie zepnij części do końca. W ten sam sposób wykonaj gruszkę i śliwkę – połącz ze sobą części zszywkami i wypełnij.

Etap III

Farbami plakatowymi pomaluj owoce wybranymi przez siebie kolorami i pozostaw do wyschnięcia. Owoce możesz pomalować z obu stron.

Etap IV

Po dokładnym wyschnięciu farby przyklej owocom ruchome oczka, czarnym flamastrem narysuj uśmiechy, pastelami pomaluj policzki, klejem uniwersalnym przyklej pomponikowe noski.

Etap V

W dolnej części gruszki przyklej gąsienicę z 5 pomponików (tułów – 4 małe pomponiki, głowa – 1 większy), na głowie przyklej małe oczka, czarnym flamastrem dorysuj małe nóżki i czułki.

Owocowa praca gotowa. Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon