1 października 2020

Jesienny liść sensoryczny

30-40 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

To jedna z zabaw, którą pokochają nie tylko maluszki (tak, może się nią cieszyć już 6-miesięczny bobas), ale także rodzice, nawet ci którzy boją się bałaganu i pokrytych farbą mebli. Dziecko może doświadczyć sensorycznych doznań, nie brudząc rąk. Uczy się również, jak mieszać kolory i co z nich może powstać. Ta zabawa w efekcie końcowym może stać się nawet piękną, jesienną dekoracją na okno.

Ale po kolei, do jej wykonania potrzebne nam będą:

Etap 1

Szkicujemy kształt liścia na jednym kawałku kartonu. Możemy poprawić kontury markerem. Wycinamy przy pomocy nożyczek lub nożyka do papieru, tak żeby powstał otwór w jego kształcie.

Etap 2

Odrysowujemy kształt liścia na drugim kawałku kartonu i również wycinamy. Jeśli liść nie jest symetryczny – odwróć szablon przed odrysowaniem, tak żeby powstało lustrzane odbicie.

Etap 3

Jedną z ramek malujemy. Możemy zmieszać dwie farby i już na tym etapie sprawdzić, jaki kolor z tego powstanie. Żeby nie martwić się o zabrudzenia ubrań, zakładamy fartuszek ochronny z długimi rękawami.

Etap 4

Do niepomalowanej części kartonu przyklejamy torebkę strunową, używając taśmy klejącej. Jeśli torebka jest za duża, możemy ją przyciąć do wymiarów kartonowych części i porządnie skleić na dole taśmą.

Etap 5

Wlewamy do torebki dwie farby obok siebie – żółtą i czerwoną, zamykamy szczelnie torebkę. Przykrywamy wszystko drugą częścią kartonu i zszywamy boki zszywaczem.

Etap 6

Teraz możemy zacząć zabawę w mieszanie kolorów. Maluchy badają temperaturę, strukturę i ruch farby, sprawdzają co powstanie po wymieszaniu kolorów. Starsze dzieci mogą nawet pisać paluszkiem po liściu, odwzorowując kształt literek, cyfr lub figur geometrycznych.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon