Kartonowe pieczątki

ok. 2 godzin
one


Karton możemy wykorzystać na wiele sposobów, jest on bardzo przyjaznym materiałem do tworzenia różnych pomocy dla dzieci. Ostatnio pokazywaliśmy Wam układankę z figurami geometrycznymi, a w dzisiejszym tutorialu będziemy kontynuować geometryczny temat, przygotowując domowe pieczątki do wielokrotnego użytku.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Na kartonie rysujemy kwadraty o wymiarach 7,5×7,5 cm, następnie wycinamy je i na każdym z nich rysujemy figurę. U nas powstały: koło, trójkąt, kwadrat, prostokąt, trapez i serce.

Etap II

Z pozostałej część kartonu wycinamy paski o szerokości około 2 cm. Formujemy je i przyklejamy do naszkicowanych figur. Najlepiej będzie nadawał się do tego klej uniwersalny Amos w płynie, ponieważ świetnie skleja tekturę, a jego dodatkowym atutem jest to, że po wyschnięciu staje się z białego przezroczysty, przez co miejsce sklejenia nie będzie widoczne. Po wszystkim czekamy do wyschnięcia. Aby być pewnym, że kartoniki dobrze się skleiły, poczekajcie ok. godzinę.

Etap III

Po wyschnięciu kleju pora na zabawę w odbijanie pieczątek. W tym celu na papierowy talerzyk wylewamy kilka kolorów farb, przykładamy do nich przygotowane figury i odbijamy pieczątki. Dziecku możemy zadawać polecenia aby przybiło najpierw kółeczko, potem trójkąt. W ten sposób będziemy mieli wspólną zabawę, w której maluchy nauczą rozpoznawać się poszczególne figury geometryczne.

Emilia

Podobało się? Podziel się z innymi!