26 października 2022

Kolorowe pajączki

60min. Poziom trudności: 4/5

Kolorowa, wesoła jesień przechodzi pomalutku w porę roku szarą, burą i ponurą. Przełom października i listopada to czas, kiedy z drzew spadają ostatnie liście, a na niebie można zobaczyć jeszcze ostatnie klucze ptaków odlatujących do ciepłych krajów. W tym czasie małe, prawie niewidoczne pajączki wybierają się w daleką podróż z wiatrem, przemieszczając się na cienkich pajęczych niciach zwanych babim latem. To właśnie te niewielkie pajączki stały się dla mnie inspiracją do dzisiejszej zabawy plastycznej. W te chłodne, nieprzyjemne dni zapraszam Was do wykonania bardzo prostych, kolorowych, bajkowych pajączków.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od wykonania kulek z gazety. Do zrobienia jednego pająka potrzebna jest jedna kulka, uformuj więc tyle gazetowych kulek, ile chcesz zrobić pajączków; ja zdecydowałam się na stworzenie trzech. Kulki z gazety mocno ugnieć, tak żeby miały wielkość piłeczek pingpongowych.

Z kolorowej bibuły wytnij spory kwadrat, owiń nim gazetową kulkę, a następnie oklej ją ciasno bezbarwną taśmą klejącą. Zrób to tak, żeby cała kulka była dokładnie pokryta taśmą. Oklejając kulkę taśmą przyklej za jej pomocą kilka kolorowych cekinów. Zrób to samo z pozostałymi kulkami.

Etap II

Cztery druciki kreatywne w wybranym kolorze połącz ze sobą – wszystkie cztery druciki połóż równo obok siebie, złap je miej-więcej w połowie ich długości i przekręć wszystkie razem dwa razy, następnie rozsuń druciki, tak żeby przypominały nogi pająka. Dodatkowo krótszy drucik kreatywny przekręć przez środek, tak żeby powstała para krótszych odnóży zwanych szczękoczułkami.

Etap III

Za pomocą bezbarwnej taśmy klejącej przymocuj kulkę do odnóży pająka w miejscu, gdzie druciki zostały ze sobą połączone. Oklej kulkę i druciki kilka razy, tak żeby dobrze były ze sobą połączone. Nogi pająka pozaginaj tak żeby powstały części, na których pająk będzie stał („stopy”) oraz zgięcie w połowie drucika („kolana”).

Etap IV

Klejem introligatorskim przyklej na kulce dwa małe pomponiki, na nich przyklej ruchome oczka.

Na kolorowej kartce z bloku rysunkowego lub technicznego narysuj czarnym flamastrem uśmiech, wytnij go i przyklej klejem introligatorskim do kulki.

Pajączek gotowy. Pozostałe pajączki wykonaj w ten sam sposób.

Życzę miłej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja.

 

 

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon