15 sierpnia 2023

Kule kwiatowe z bibuły – dekoracja DIY

40 min. Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

W tym tutorialu pokażemy Wam, jak stworzyć piękne kwiatki z bibuły. To prosta i kreatywna zabawa, która świetnie nada się do wykonania razem z dziećmi. Gotowe kwiaty będą wyglądały doskonale jako ozdoba na prezent, w wazonie lub w ramce.

Do wykonania kwiatów potrzebne będą:

Etap 1

Użyj szklanki jako szablonu i odrysuj na bibule kilka okręgów o pożądanej wielkości. Możesz wziąć kilka warstw bibuły i jednocześnie odrysować kilka okręgów na raz, aby zaoszczędzić czas.

Im więcej warstw bibuły użyjesz, tym grubszy i bardziej trwały będzie kwiat. Trzymając wszystko razem, ostrożnie wycinaj po zarysie okręgów nożyczkami. Pamiętaj, aby trzymać się jak najbliżej linii, aby uzyskać regularne kształty.

Etap 2

Złóż kilka warstw bibuły zgodnie z ilością okręgów, które odrysowałeś, my używaliśmy 12 warstw.

Z pomocą zszywacza połącz warstwy, spinając zszywkami środek na krzyż. Upewnij się, że zszywka przechodzi przez wszystkie warstwy bibuły, aby trzymać kółka razem.

Delikatnie natnij brzegi kół nożyczkami. Nacięcia mogą być regularne lub faliste, w zależności od efektu, jakiego oczekujesz. Nacięcia pozwolą na uzyskanie pełniejszego kształtu, tworząc efekt płatków kwiatowych.

Etap 3

Aby stworzyć półkulę kwiatu, podnoś po jednej warstwie i nieregularnie mnij ją tuż przy nasadzie. Postępuj tak ze wszystkimi warstwami, pilnując aby każda kolejna była mięta nieco mniej i tworzyła kształt półkuli. Ostatnią warstwę zostaw niepomiętą.

Powtórz ten proces dla wszystkich wyciętych kółek.

Etap 4

Do przygotowania łodygi będziemy potrzebować patyczka do szaszłyków i pasków wyciętych z zielonej bibuły. Listki dodadzą kwiatom naturalnego wyglądu i urozmaicą ich kolorystykę.

Je również wytnij z bibuły. Posmaruj pasek zielonej bibuły klejem i owiń spiralnie wokół patyczka, dodając między warstwy na różnych wysokościach po trzy listki.

Gotową łodygę wklej pomiędzy dwie przygotowane wcześniej półkule. Sklejone łączenie lekko pomnij, aby zatuszować to miejsce.

Gratulacje! Nasze piękne kwiaty z bibuły są gotowe!

Teraz możesz wykorzystać je do ozdabiania różnych przedmiotów lub stworzenia kolorowego bukietu. Baw się dobrze i eksperymentuj z różnymi kształtami i kolorami bibuły, aby stworzyć unikalne kompozycje kwiatowe.

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon