Latający motyl

30 minut
three

Praca plastyczna z ruchomym elementem na pewno spotka się z radością przedszkolaków, bo będzie fajną atrakcją do wykorzystania w letnie, ciepłe dni. Jest łatwa w wykonaniu i daje zdumiewający efekt!

Co będzie potrzebne:

Etap I

Z bloku rysunkowego A4 bierzemy 1 kartkę, którą zginamy na pół, następnie rysujemy na niej jedną część motyla i wycinamy. Po rozłożeniu zobaczymy idealnie symetrycznego owada, co jest ważne, żeby motyl mógł bez problemu pofrunąć w świat.

Etap II

Na powstałym szablonie szkicujemy ulubione wzory, starając się, aby były symetryczne po obu stronach – mają stworzyć odbicie lustrzane.
Całość kolorujemy fantazyjnie ulubionymi pisakami.

Etap III

Aby tak przygotowany motyl mógł fruwać, zginamy kartkę po obu stronach wzdłuż jego tułowia, a następnie bierzemy dwie papierowe słomki. Pierwszą rozcinamy wzdłuż na głębokość 3–4 cm i przyklejamy od spodu. Następnie nacinamy ją wzdłuż także z drugiej strony, aby pozostał węższy pasek. Drugą słomkę rozcinamy na głębokość około 6 cm i nakładamy na tą pierwszą rozcięciem w stronę motylka, a jej ramiona doklejamy do skrzydeł motyla.


Zabawa gotowa, motylek może latać!

Emilia

Podobało się? Podziel się z innymi!