14 stycznia 2024

Laurka imbryk z herbatką dla Babci i Dziadka

30 min. Poziom trudności: 3/5
3 2 votes
Ocena publikacji

Krótkie zimowe dni zachęcają do siedzenia pod kocem i rozkoszowania się ciepłą, aromatyczną herbatką. Z okazji zbliżającego się święta każdej babci i dziadka mamy dla Was pomysł na laurkę z niespodzianką – imbryk z ich ulubioną herbatką i kwiaty!

Do jej wykonania potrzebne będą:

Etapy wykonania pracy:

  1. Przygotowujemy bazę laurki
  2. Robimy papierowe tulipany
  3. Sklejamy laurkę

Przygotowujemy bazę laurki

Z bloku technicznego kolorowego Fiorello wybieramy kartkę w kolorze, jaki uznamy za odpowiedni dla naszego imbryka, i składamy ją na pół. Korzystając z przygotowanego szablonu albo używając własnej wyobraźni rysujemy kształt imbryka tak, aby na uszku znalazło się zagięcie, i wycinamy go.

Robimy papierowe tulipany

Z żółtej, różowej i czerwonej kartki z bloku technicznego Fiorello wycinamy główki tulipanów oraz liście i łodygi (są dostępne w naszym szablonie). Składamy główki tulipanów z dwoma płatkami na pół, a następnie smarujemy klejem jedną połówkę i sklejamy z drugą. Na główce z trzema płatkami doklejamy wykonany wcześniej element, nadający pracy efekt 3D.

Sklejamy laurkę

Rozkładamy papierowy imbryczek na płasko. Na jego prawej części mocujemy torebeczkę z ulubioną herbatą, a na drugiej przyklejamy tulipany, zielone liście i kokardkę ze wstążki. Zamykamy laurkę i w centralnej części imbryka naklejamy filcową ozdobę z zestawu Fiorello. My wybraliśmy pięknego motyla.

Nasza laurka jest już gotowa, by obdarować nią Babcię i Dziadka!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon