22 lipca 2020

Letni obrazek-wycinanka

ok.90 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Lato to ulubiony okres dla wielu z nas. Kolory, zapachy, odgłosy zostają w naszej pamięci na długi czas, dlatego warto zatrzymać na dłużej wakacyjne, barwne wspomnienia malowane słońcem. Dzisiejsza propozycja zabawy plastycznej to wykonanie obrazka, który pozwoli letnie chwile zapleść w wianuszek z kolorowych kwiatów. W chłodny zimowy wieczór przywoła on wspomnienia o leniwym spacerze wśród pól, łąk i lasów. Jeśli tylko uda Wam się spędzić wakacyjne chwile na wsi, koniecznie wybierzcie się na taki dłuższy spacer. Przemierzając wiejskie ścieżki i dróżki nazbierajcie dużo kolorowych kwiatów i wstawcie je do wazonu albo zróbcie z nich kolorowy wianuszek, który będzie inspiracją do wykonania letniego obrazka.

Do wykonania letniego obrazka potrzebne będą:

Etap 1

Z kartki bloku technicznego odetnij fragment, tak żeby powstał z niej kwadrat. Z wykonanych własnoręcznie wycinanek (prosty sposób wykonania wycinanek pojawił się wcześniej na stronie Fiorelki tutaj) w kolorze zielonym powycinaj zaokrąglone paski – łodyżki, ułóż z nich na kartce koło i przyklej. Ponieważ wszystkie elementy wianuszka są małe, proponuję nanosić na nie klej za pomocą cienkiego pędzelka.

Etap 2

Z zielonej wycinanki wytnij małe zaokrąglone listki, ułóż je blisko łodyżek i przyklej.

Etap 3

Z niebieskiej wycinanki wytnij małe trójkąciki, każdemu z nich powycinaj z jednej strony ząbki – będą to płatki chabrów. Ułóż z nich kwiaty i przyklej.

Etap 4

Z różowej wycinanki przygotuj kwiatki z zaokrąglonymi płatkami, ułóż kilka blisko siebie, tak jakby rosły na jednej łodyżce, i przyklej.

Etap 5

Z wycinanek w kolorze: żółtym, pomarańczowym, czerwonym powycinaj dzwoneczki (przypominające swoim kształtem małe tulipanki), ułóż je w różnych miejscach, przyklej. Z czerwonej wycinanki powycinaj płatki maków, ułóż z nich kwiaty i przyklej.

Etap 6

Używając farb wodnych lub plakatowych oraz bardzo cieniutkiego pędzelka domaluj na wianuszku drobne detale – środki kwiatów (pręciki, słupki), drobne listki, gałązki, łodyżki i kwiatki. Klej i farba musi dokładnie wyschnąć.

Etap 7

Z kolorowego papieru wykonaj tło do obrazka – przytnij papier do prezentów, dopasowując do kształtu i wielkości ramki na obrazek. Umieść swój wianek w ramce w taki sposób, żeby papier tworzył kolorowe tło (passe partout). Własnoręczne wykonanie kolorowych letnich kwiatków zaplecionych w wianuszek to piękny sposób na przywoływanie wakacyjnych wspomnień.

Własnoręczne wykonanie kolorowych letnich kwiatków zaplecionych w wianuszek to piękny sposób na przywoływanie wakacyjnych wspomnień.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon