22 maja 2024

Motylki z upominkiem na Dzień Dziecka

30 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zbliża się czas, który dla dzieci jest wyjątkowy – Dzień Dziecka oraz zakończenie roku szkolnego. To chwile pełne radości, uśmiechów i oczywiście prezentów! Jeśli szukasz pomysłu na wyjątkowy upominek, który zaskoczy i ucieszy, mamy dla Ciebie propozycję – kolorowe motylki zrobione własnoręcznie, które będą nie tylko piękną ozdobą, ale także wyrazem kreatywności i miłości.

Do wykonania pracy potrzebne będą jedynie:

Wycinamy motylki

Zbierz potrzebne materiały: kolorowy techniczny papier, flamastry, nożyczki, klej, lizaki (opcjonalnie bo mogą to być też inne drobiazgi). Korzystając z szablonu dostępnego do pobrania w formacie 1:1 odrysuj motylki na wybranych kolorowych kartkach, a następnie wytnij.

Tworzymy z motylków opakowanie na upominki

Następnie składamy wycięte motylki na pół. Teraz musimy je naciąć dwa razy na głębokość ok. 1 cm od środka. Do tych nacięć będziemy później wkładać nasze lizaki.

Dekorujemy motylki

Pora na dekorowanie motylków. Wystarczy, że dobierzemy kontrastowy kolor, z którego wytniemy części skrzydełek motylków, a następnie przy pomocy kleju biurowego przykleimy je do wcześniej wyciętych motylków. Na koniec możemy jeszcze ołówkiem lub cienkopisem obrysować w kreatywny sposób brzegi motylka.

Dodajemy upominek

W naszym przypadku będą to lizaki, ale to mogą być także np. długopisy, ołówki itp. Wystarczy, że wsuniemy je we wcześniej przygotowane nacięcia.

Upominek gotowy!

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon