23 sierpnia 2023

Myszka w norce – praca 3D

90 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pomalutku, po cichutku, niepostrzeżenie zbliża się do nas jesień. Ludzie przygotowują przetwory, a zwierzęta gromadzą zapasy na zimę. Zapraszam Was dzisiaj do wykonania pracy plastycznej przedstawiającej myszkę w norce, otoczonej wianuszkiem z traw, nasion, ziarenek i listków.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od narysowania za pomocą ołówka i cyrkla koła (o promieniu około 8 cm) na czarnej kartce z bloku rysunkowego, lub skorzystaj z gotowego szablonu i odrysuj koło. Następnie wytnij je za pomocą nożyczek dekoracyjnych. Wycięte koło – norkę myszki przyklej klejem biurowym na środku pomarańczowej kartki z bloku technicznego. Przyklejone koło obrysuj dookoła kredkami w wybranych kolorach, tak żeby powstał kolorowy wianuszek. Następnie na wianuszku z kolorowych linii narysuj gałązki z listkami, źdźbła traw i zbóż, czerwone kuleczki jarzębiny.

Etap II

Teraz kolej na wykonanie myszki. Na szarej kartce z bloku technicznego narysuj koło o promieniu około 5 cm i dwa mniejsze o promieniu około 2 cm. Możesz narysować koła za pomocą cyrkla lub odrysuj je od szablonu. Do mniejszych kół dorysuj paseczki, za pomocą których przykleisz uszka do myszki.

Z większego koła powstanie myszka: natnij koło wzdłuż promienia, posmaruj brzeg wzdłuż nacięcia klejem biurowym i sklej, tak żeby powstał stożek. Sklejane części zepnij na chwilę klamerką. Podobnie sklej mniejsze koła – uszy myszki, sklej je jednak tak, żeby powstały łagodniejsze stożki.

Etap III

Odrysuj na szarej kartce zaokrąglony ogonek i dwie przednie łapki. Posmaruj klejem paski przy uszach i przyklej je od środka stożka – myszki (uszka ułóż odwrotnie od myszki – myszka ma u góry czubek stożka, uszka mają czubki stożków na dole). Posmaruj klejem biurowym łapki od niezaokrąglonej strony i przyklej je do myszki po przeciwnej stronie uszu.

Do czarnego koła – mysiej norki przyklej ogonek, posmaruj klejem biurowym od spodu łapki, uszy i przyklej myszkę do kartki, tak żeby ogonek połączyć z myszką.

Etap IV

Na końcu stożka przyklej klejem uniwersalnym różowy pomponik – nosek, dorysuj kredką buzię, przyklej ruchome oczka. Potnij czarną kartkę na bardzo wąskie paseczki o długości kilku cm, wykonaj z nich wąsiki, przyklejając je klejem uniwersalnym w pobliżu noska, z obu jego stron.

Z konfetti w kształcie listków ułóż w czarnym kole (w domku myszki) źdźbła zbóż i przyklej klejem uniwersalnym, dorysuj żółtą kredką łodygi. Przyklej też w norce kilka kolorowych kuleczek.

Etap V

Pomarańczową kartkę ozdób, obcinając jej brzegi nożyczkami dekoracyjnymi. Zieloną kartkę z bloku technicznego potnij na paski o szerokości około 3 cm, następnie posmaruj ich dłuższe brzegi klejem biurowym i przyklej od spodu pracy, tak żeby powstała ozdobna ramka, odetnij za długie końce pasków. Nożyczkami dekoracyjnymi odetnij brzegi ramki.

Kończąc pracę przyklej klejem uniwersalnym na wianuszku z traw kilka konfetti  w kształcie kwiatków.

Praca gotowa.

Życzę miłej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon