20 kwietnia 2024

Pani Wiosna 3d

ok. 30 minut Poziom trudności: 2/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Ten prosty projekt może być doskonałą zabawą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, a do jego realizacji wykorzystamy kilka podstawowych materiałów.


Potrzebne będą:

Drukowanie i kolorowanie szablonu

Pierwszym krokiem będzie wydrukowanie szablonu postaci Pani Wiosny na kartce z dużego bloku rysunkowego A3. Korzystając z pastelowych zakreślaczy i kredek kolorujemy postać Pani Wiosny w charakterystyczne wiosenne barwy, takie jak zielenie, róż, fiolet czy żółty.


Wycinanie i sklejanie elementów

Precyzyjnie wycinamy wszystkie elementy postaci Pani Wiosny z kartki, starając się zachować jak największą dokładność. Smarujemy klejem boczną krawędź sukienki z napisem „klej”. Zwijamy sukienkę w tubę.

Dodawanie elementów

Następnie smarujemy klejem tył głowy postaci i mocujemy ją na czubku sukni. Zaginamy ręce wzdłuż przerywanej linii na szablonie, a następnie smarujemy klejem fragment paska między rękami od niezadrukowanej strony.

Nadawanie indywidualnego charakteru

Aby nadać postaci Pani Wiosny indywidualny charakter, możemy użyć dodatkowych kwiatów dołączonych do szablonu. Smarujemy jedynie środek kwiatka, odchylając płatki ku górze, a następnie mocujemy kwiatki w dowolnych miejscach na ubraniu postaci.


Po dokonaniu wszystkich wyżej wymienionych czynności nasza postać Pani Wiosny 3D jest gotowa do wyeksponowania w dowolnym miejscu. Jest to świetna zabawa, która pozwala wykorzystać naszą kreatywność i spędzić czas w przyjemny sposób, tworząc urocze dzieło sztuki.

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon