6 maja 2024

Papierowe kwiaty na Dzień Matki

30 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zbliża się wyjątkowy czas, kiedy możemy wyrazić naszą miłość i wdzięczność dla naszych kochanych rodziców. Dzień Mamy i Dzień Taty to doskonała okazja, aby pokazać im, jak bardzo ich kochamy i doceniamy. Jeśli szukasz pomysłów na wyjątkowy prezent wykonany własnoręcznie, mamy dla Ciebie propozycję – papierowe kwiaty z użyciem kilku prostych materiałów!

Co będzie potrzebne:

Tworzymy kwiaty

Zaczynamy od przygotowania kolorowego papieru (ok. ¼ kartki A4), z którego wykonujemy harmonijkę. Zginamy ją w połowie – tworzy się mały wachlarzyk. Teraz jego rogi zaokrąglamy przy pomocy nożyczek jak na zdjęciu.

Następnie harmonijkę zwijamy, zginamy w połowie i sklejamy boczne brzegi. Rozwijamy.

Po wyschnięciu kleju rozwijamy tak powstały wachlarz i sklejamy jego dolne brzegi, tak aby powstał okrąg. Kolejnym etapem będzie wycięcie małych kółeczek z kolorowego papieru, które dokleimy do kwiatów w środku. Pierwsza część za nami. Kwiaty gotowe!

Tworzymy łodygi

Pora stworzyć łodygę; w tym celu wykorzystamy papierową słomkę. Polecamy zastosowanie kleju w płynie Amos, dzięki któremu doklejona do kwiatów słomka będzie stabilniejsza. Po wyschnięciu kleju możemy umieścić na słomce etykietę (gotowe etykiety do druku poniżej) lub ozdobić ją sznurkiem albo wstążeczką.

Tworzymy bukiet

Kwiaty możemy wręczyć pojedynczo, ale możemy również z nich stworzyć bukiet, który ładnie będzie wyglądał po zapakowaniu w papier pakowy.
Taki bukiet jeszcze lepiej będzie się prezentował, jeżeli przykleimy do niego etykietę i przewiążemy go wstążeczką lub sznurkiem.
Nasza praca gotowa!

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon