27 lutego 2024

Papierowy domek DIY – wycinanka z papieru

40 min. Poziom trudności: 2/5
3.3 3 votes
Ocena publikacji

Lubicie zabawy z papierem? Nasza poprzednia propozycja wykonania papierowego pokoju zdobyła Wasze serca, a więc spieszymy z kolejnym podobnym projektem: dzisiaj zrobicie z nami cały domek z papieru. Pokażemy Wam krok po kroku, jak go zbudować i udekorować, a to wszystko przy użyciu najprostszych materiałów. Zapraszamy!

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Kolejne etapy wykonania pracy:

  1. Budujemy szkielet papierowego domku
  2. Wycinamy dach i komin
  3. Dekorowanie mebelków i meblowanie pokoju

 

Budujemy szkielet papierowego domku

Pierwszym krokiem w naszej pracy będzie stworzenie bazy. Przygotowujemy dwie kartki A4 z bloku rysunkowego Fiorello i wycinamy z nich kwadraty; aby to zrobić, składamy kartkę tak aby górna krawędź pokryła się z boczną i odcinamy pozostały po tej operacji prostokąt. Teraz składamy każdy z kwadratów na cztery (czyli raz na pół i później kolejny raz na pół) i nożyczkami nacinamy kartkę wzdłuż jednego ze zgięć.

Smarujemy klejem w sztyfcie Amos kwadrat przy nacięciu i naklejamy na niego drugi, tworząc w ten sposób połowę sześcianu. Tak samo sklejamy drugi kwadrat. Ostatnim krokiem będzie posmarowanie klejem od wewnątrz dwóch ścianek i sklejenie razem obu elementów, tak aby powstała nam bryła bez przedniej i górnej ścianki.

Wycinamy dach i komin

Czas na kolejny etap naszego małego budowalnego projektu. Z kolorowego bloku rysunkowego A4 Fiorello wybieramy czerwoną kartkę i rozcinamy ją na dwie równe części – będziemy potrzebować tylko jednej z nich. Składamy kartkę na pół, a następnie zaginamy do środka obie krawędzie tak aby utworzyć dwie zakładki o szerokości 1–1,5 cm po obu stronach zagięcia. Smarujemy je klejem w sztyfcie Amos i doklejamy do ścian bazy domku, tworząc trójkątny dach.

Nożykiem do papieru wycinamy w jednej z bocznych ścian drzwi, a w środkowej okno.

Z kartki z szablonami wycinamy kształt komina i nacinamy nożyczkami po oznaczonej linii. W dwóch pozostałych miejscach zaginamy papier. Czerwonym pisakiem Fiorello rysujemy prostokątne cegły, a ostatnim krokiem będzie doklejenie komina na dachu naszego domku, rzecz jasna z użyciem kleju Amos (podejrzyjcie na zdjęciu jak to zrobić).

Dekorowanie mebelków i meblowanie pokoju.

Teraz czas na zabawę! Z arkusza z szablonami wycinamy wszystkie elementy i zabieramy się za kolorowanie. My użyliśmy pastelowych zakreślaczy Carioca, aby wnętrze było jasne i kolorowe. Gdy już zdecydujecie, jak ozdobić wszystkie elementy, zagnijcie na nich linie przerywane.

Niektóre mebelki, jak krzesła czy łóżko, będą potrzebowały nieco więcej uwagi, gdyż trzeba je skleić (zobaczcie podpowiedź na zdjęciach!). W ramkach obrazów dorysujcie proste widoczki.

Teraz czas na najprzyjemniejszą część zabawy, czyli meblowanie! Na ścianach zamocujcie obrazy, wiszącą i stojącą szafę oraz toaletkę. Na podłodze przyklejcie dywan i ułóżcie według uznania resztę mebelków.

Nasz mały domek jest gotowy!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Amelka
Amelka
31 marca, 2024 10:38 pm

Super!

Gosia Kaczor
Admin
Reply to  Amelka
31 marca, 2024 10:45 pm

Dziękujemy!

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon