28 sierpnia 2023

Pierścionki z drucików DIY

ok. 30 minut Poziom trudności: 3/5

Druciki dekoracyjne można wykorzystać w bardzo kreatywny sposób, np. można z nich wykonać uroczą biżuterię, która zachwyci każde dziecko. Samo tworzenie różnych wzorów i kształtów z drucików pobudza wyobraźnię i wspomaga umiejętności motoryczne dziecka. Bierzemy się do pracy.

Potrzebne nam będą jedynie:

Kwiatek

Potrzebujemy dwóch niebieskich drucików oraz jednego zielonego. Zielony rozcinamy na pół, po czym skręcamy jedną połowę zielonego drucika w „ósemkę”, następnie jedną obręcz zginamy pod kątem 90 stopni; do tej obręczy będziemy przyczepiać płatki. Z drugiej połowy zielonego drucika formujemy listek.


Druciki niebieskie dzielimy na 6 części i skręcamy je do środka, końcówki montujemy do obręczy.


Gdy powstanie już 6 płatków, przyklejamy na środku żółty pompon.


Doczepiamy zielony listek do obręczy.

Motylek

Będziemy potrzebować dwóch różowych oraz dwóch fioletowych drucików na skrzydełka oraz jednego brązowego na tułów. Dobrze, jeśli różowe i fioletowe druciki są w różnych odcieniach.
Dwa kolory różowe przecinamy na pół, łączymy ze sobą i zwijamy do środka, formujemy większe skrzydełka. Dwa fioletowe kolory przecinamy na pół, dodatkowo skracamy, również łączymy ze sobą i zwijamy.


Z brązowego drucika formujemy obręcz na palec oraz tułów i głowę motyla. Odcinamy kawałek drucika na czułki motylka, które doczepiamy do głowy.

Doczepiamy skrzydełka po obu stronach tułowia, możemy je zaczepić na obręczy pierścionka.

Nasze pierścionki są już gotowe! Możemy dalej eksperymentować z różnymi kształtami.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon